Petr Benda slaví s fanoušky nymburskou výhru nad Bonnem.

Petr Benda slaví s fanoušky nymburskou výhru nad Bonnem. | foto: FIBA / ČEZ Nymburk

Bonnbonniéra zachutnala. Nymburk se dotáhl na čelo skupiny

• 2
Nymburští basketbalisté v desátém kole Ligy mistrů poradili s Bonnem 106:98 a díky páté výhře za sebou se v tabulce skupiny D bodově dotáhli na dosud vedoucí Besiktas Istanbul, který nečekaně prohrál 99:96 na palubovce polské Zieloné Góry.

Nymburk měl od začátku zápas s německým soupeřem pod kontrolou a ani jednou neprohrával. Na konci prvního poločasu odskočil soupeři na rozdíl deseti bodů a náskok si udržoval až do konce.

V závěrečné čtvrtině se domácím dokonce podařilo navýšit vedení na 18 bodů, ale v závěru dovolili Bonnu skóre zkorigovat.

„Byl to náš první zápas v Lize mistrů po vánoční pauze a to nikdy nevíte, co čekat. Je to, jako když otvíráte bonboniéru,“ řekl na tiskové konferenci nymburský trenér Oren Amiel.

„Jeden moudrý trenér mi kdysi řekl, že když hráči trefují koš, tak z vás udělají dobrého kouče, a dneska koš trefovali. Navíc jsme v útoku hráli chytře, kombinovali a více méně jsme zápas kontrolovali,“ dodal izraelský odborník s nadsázkou.

Na vítězství se 24 body podílel kosovský střelec Dardan Beriša, dalších 18 přidal Petr Benda. Eugene Lawrence se blýskl double-double 13 bodů a 13 asistencí.

Výhra mohla Středočechům zajistit i nejhůře šesté místo v tabulce a s ním spojenou účast v FIBA Europe Cupu, ale dosud poslední Zielona Gora se udržela ve hře.

Nymburk má kontě stejně jako první Nanterre a druhý Besiktas 17 bodů.  Francouzi na rozdíl od tureckého vicemistra potvrdili roli favorita a Aris Soluň porazili 91:63. Od řeckého klubu dělí vedoucí trojici tři body, zbývající celky ve skupině mají o další bod méně.