Ona

Krásné nehty snadno a rychle. Domácí manikúra v pěti krocích

  • 10
Upravené nehty jsou základ. A i když jsme v jednom kole, na manikúru bychom si měli najít čas minimálně jednou týdně. Stačí pár triků a během chvilky máme i z pohodlí domova krásné nehty jako ze salonu. Ukážeme vám jak na to.

Stejně jako si dáváme záležet na vhodném oblečení, které podtrhne naše křivky, a slušivém make-upu, neměli bychom opomínat ani naše nehty. Pozor bychom si měli dávat zejména na špínu za nehty, stejně jako na to, aby nebyly zlomené, okousané či roztřepené. Tabu je i oloupaný lak.

1 Odlakovač odmašťuje

Až budete odstraňovat starý či loupající se lak, dejte přednost bezacetonovému odlakovači, který tolik nevysušuje. Odlakovač použijte, i pokud nemáte na nehtech lak, ale plánujete ho nanést. Důkladně odmašťuje a napomůže k tomu, aby lak na nehtech lépe držel.

2 Raději pilník

Po nůžkách sáhněte pouze tehdy, pokud chcete délku výrazně zkracovat. Nehty stříhejte do kulata a navícekrát. Na zkracování nehtů se však více hodí pilník. Papírovým či skleněným pilníkem nehty upravte do požadovaného tvaru. Snažte se také pilovat pouze jedním směrem, od strany ke středu nehtu. 

„Rozhodně doporučuji používat pilník, protože netřepí nehty. Preferuji měkký pilník, jelikož nezpůsobuje tak velké a nepříjemné vibrace celého nehtu,“ říká Anna Pašková, majitelka salonu Institut de Beaute and Spa Sothys.

3 Přebytečná kůžička

Při úpravě nehtů bychom neměli zapomínat ani na přebytečnou kůži. „Je dobré ji lehce zatlačit pomerančovým dřívkem. Pokud je jí opravdu hodně, použijeme speciální štipky na kůžičku. Nikdy ji ale neodstraňujeme úplně všechnu, protože pomáhá chránit kořen nehtu,“ popisuje Anna Pašková.

4 Lázeň proti záděrám

Kousky suché kůže či malé prasklinky se objevují především u lidí, kteří v zaměstnání ruce hodně namáhají. Občas se však mohou objevit u každého z nás. Když už se záděra udělá, je dobré postižené místo nejdříve změkčit. Ideálně v teplé vodě s kapkou oleje. Poté osušit a lehce zastřihnout čistými nůžtičkami. Nikdy záděry neokusujte a neodtrhávejte.

„Záděrám zabráníte pravidelnou manikúrou. Jestliže si často máčíte ruce ve vodě či ve vodě se saponátem, používejte vždy ochranné rukavice, a ruce vždy pořádně osušte. Nezapomínejte ani na pravidelné používání speciálních krémů a nehtových olejíčků,“ radí kosmetická odbornice.

5 Barevný lak ve dvou vrstvách

Jakmile jsme hotovi s ošetřením nehtů, přichází na řadu nanesení laku. Aby nehet nezačal žloutnout a barevný lak měl delší životnost, použijeme nejprve podkladovou bázi. Na ni pak nanášíme barevný lak od středu nehtu směrem nahoru a do stran. „Mezi kůžičkou a nehtem necháváme malou mezeru. Prodloužíte tak tím krátké nehty a zabráníte aby se lak dostal na kůžičku, ze které by se vám mohl rychleji sloupnout. Nezapomeneme přetřít i volný okraj nehtu,“ doporučuje Anna Pašková.

Vrstva laku by neměla být příliš silná, aby po ní mohla přijít další vrstva. Počkáme, až lak zaschne a na závěr použijeme ještě ochranný lak. Ten barvě dodá lesk a prodlouží trvanlivost. „Po dvou dnech doporučuji vrchní vrstvu nanést ještě jednou, barva vydrží déle,“ uzavírá odbornice.