Tomáš Satoranský (vlevo) z Washingtonu se marně natahuje po míči, který svou...

Tomáš Satoranský (vlevo) z Washingtonu se marně natahuje po míči, který svou dlouhou paží kontroluje Janis Adetokunbo z Milwauee. | foto: AP

Satoranský se na Adetokunba nevytáhl. Vítězná série Washingtonu končí

• 27
Washingtonští basketbalisté poprvé v novém roce našli přemožitele a svou vítěznou sérii završili na čísle čtyři. V sobotu doma ztratili duel s Milwaukee 103:110. Střelcem večera v NBA byl Stephen Curry, který pomohl Golden State k výhře nad LA Clippers 45 body.

Tomáš Satoranský za Washington odehrál s Milwaukee 14 a půl minuty a svou jedinou trefou z pole snižoval deset minut před koncem na 84:90. Ke třem bodům přidal ještě jednu asistenci.

Český reprezentant ani jeho spoluhráči neměli protizbraň na Janise Adetokunba. Řecký mladík vedl Bucks 34 body (21 z nich ve druhé půli), 12 doskoky a sedmi asistencemi, v koncovce pak dvěma trefami otáčel z 98:99 na 102:99 a následně posunul skóre na 108:103.

Eric Bledsoe mu pomáhal 21 body včetně důležité trojky v poslední minutě, Khris Middleton je doplnil 20 body, John Henson zvládl 11 bodů a 11 doskoků. Milwaukee tak mohlo ve Washingtonu slavit po šesti nezdarech. Nevykolejilo ho ani vyloučení Matthewa Dellavedovy za tvrdý a úmysný faul na Bradleyho Beala.

Dellavedova hrubě fauloval Beala:

V týmu Wizards nastříleli všichni členové základní pětky přes 14 bodů, ale nikdo z náhradníků je tentokrát významněji nepodpořil. Bradley Beal stihl 20 bodů a Marcin Gortat 17 bodů.

John Wall k 16 bodům připojil 16 asistencí, ale ve čtvrté čtvrtině minul všech pět svch střel, Na 14 bodů se dostali Kelly Oubre s Markieffem Morrisem (ten přidal i 10 doskoků). Absentoval Otto Porter.

Sestřih ze zápasu Washington - Milwaukee:

Derby dvou v posledních letech nejúspěšnějších kalifornských týmů obvykle končívá radostí Golden State a smutkem LA Clippers. A nejinak tomu bylo v sobotu. Basketbalisté z Oaklandu si do Los Angeles dojeli pro výhru 121:105.

Zápas byl sólem pro superhvězdu hostujícího celku Stephena Curryho, která za necelých 30 minut vysázela 45 bodů a do čtvrté čtvrtiny už nezasáhla. Curry proměnil osm ze 16 trojkových střel - a to se ještě v závěru třetí čtvrtiny při honbě za body zastřeloval.

Až do poločasu mohli mít domácí myšlenky na úspěch, o pauze prohrávali 55:64, jenže třetí čtvrtinu ztratili 21:39 a v poslední části se mohlo jen dohrávat.

Klíčový moment pro Clippers přišel už v desáté minutě. Jejich hlavní opora Blake Griffin musela odstoupit po tvrdém úderu do hlavy. Osmadvacetiletého pivota vyřadil vystrčený loket JaValeho McGee.

Griffin pak zamířil na vyšetření do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Nejlépe placený hráč Clippers už přitom vynechal takřka celý prosinec kvůli potížím s kolenem.

V týmu Clippers není Griffin jediným nešťastníkem, kterého se nedrží zdraví. Spíše naopak. Až na pivota DeAndreho Jordana a křídelníka Lou Williamse jsou na marodce všechny opory.

Obranář Patrick Beverley přijde o celý ročník, rozehrávač Miloš Teodosič si obnovil zranění chodila, dalšího rozehrávače Austina Riverse souží bolavý kotník a svalové potíže už podruhé v sezoně vyřadily křídelníka Danila Gallinariho.

Střet hlavy Blakea Griffina s loktem JaValeho McGee:

06.ledna 2018 v 22:13, příspěvek archivován: 07.ledna 2018 v 00:27

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

#Clippers star Blake Griffin went down after catching an elbow to the head. His hand was trembling as he laid on the floor... https://t.co/7cQnSdw0h4

Lou Williams se stal nejlepším střelcem Clippers i v sobotním klání, když zapsal 23 bodů. DeAndre Jordan zvládl 15 bodů a 11 doskoků. Premiéru v NBA využil Tyrone Wallace ke 13 bodům, Jawun Evans zapsal 12 bodů a sedm asistencí a Montrezl Harrell sahal po double-double s devíti body a 10 doskoky.

V celku Warriors se ke Currymu další střelec ani nemusel připojit. JaVale McGee a Nick Young se dostali na 11 bodů, Klay Thompson a David West zůstali na 10 bodech a Draymond Green nastřádal devět bodů, 12 doskoků a sedm asistencí. Kevin Durant duel vynechal, léčí potíže s lýtkem.

Nováček Jayson Tatum dovedl Boston k obratu s Brooklynem na 87:85, když zaznamenal posledních pět bodů svého týmu. Celkem nastřílel 14 bodů, připojil k nim šest doskoků a nový osobní rekord šest bloků. Kyrie Irving ho přestřílel s 21 body, ale trefil jen osm z 22 pokusů.

Nets vedl Spencer Dinwiddie s 20 body, Jahlil Okafor se představil 12 body a pěti doskoky. Joe Harris zvládl double-double 10 bodů a 12 doskoků. Jejich tým měl v posledních vteřinách hned čtyři šance na srovnání, avšak neuspěl, a ještě se jim při tom zranil DeMarre Carroll.

Cleveland porazil Orlando 131:127, proti jednomu z nejslabších ligy měl však namále, když poslední čtvrtinu ztratil 24:40. LeBron James úspěšně bojoval proti blamáži 33 body, 10 doskoky, devíti asistencemi a šesti zisky.

Kevin Love ho doplnil 27 body a rekonvalescent Isaiah Thomas ve svém druhém zápase sezony a prvním v základu nastřílel 19 bodů. Dwyane Wade pomohl 16 body a devíti doskoky.

LeBron James proti Orlandu:

Magic nakonec nestačilo 30 bodů a osm doskoků v podání Aarona Gordona, 20 bodů, sedm doskoků a pět asistencí Elfrida Paytona a 18 bodů Evana Fourniera. Mario Hezonja má double-double 16 bodů a 10 doskoků.

Houston se na přelomu roku výsledkově trápí, nestačil ani na Detroit - 101:108. Při absencích Jamese Hardena prohrál druhý ze tří zápasů, Chris Paul se s 16 body, 13 asistencemi a sedmi doskoky snažil marně. Trevor Ariza, Eric Gordon a Gerald Green přidali po 15 bodech, Clint Capela 14 bodů a 11 doskoků a Tarik Black 13 bodů.

Obdobně vyrovnané bylo i střelecké pole vítězných Pistons - až na 27bodového Tobiase Harrise, který výrazně vynikl nad ostatní. Ke své kanonádě připojil i osm doskoků. Ish Smith pomohl 17 body, Dwight Buycks si osobní rekord zlepšil na 16 bodů, Reggie Bullock zvládl 14 bodů a Detroit zacelil absence rozehrávače Reggieho Jacksona i pivota Andreho Drummonda; druhý nejlepší doskakovač soutěže má naražená žebra.

Minnesota jasně vyhrála i třetí souboj tohoto ročníku s New Orleans, tentokrát 116:98; ani jednou neztrácela a naopak vedla až o 34 bodů. Karl-Anthony Towns pomohl 21 body a 16 doskoky, Jimmy Butler přisypal 21 bodů a osm asistencí a sedm doskoků, Andrew Wiggins 20 bodů a osm doskoků, Taj Gibson 15 bodů a Gorgui Dieng 14 bodů.

Pelicans nestačilo mít nejlepšího střelce zápasu: DeMarcus Cousins zapsal 23 bodů a k nim 15 doskoků (ale také sedm ztrát). Anthony Davis ho doplnil 16 body a devíti doskoky a Jrue Holiday 13 body.

Victor Oladipo se po zranění kolena vrátil do sestavy Indiany 23 body, devíti asistencemi, šesti doskoky a pěti zisky za 23 a půl minuty a pomohl k jasné výhře 125:86 nad Chicagem. Skončila tak pětizápasová série nezdarů Pacers. Domantas Sabonis pomohl 22 body, nováček T. J. Leaf se představil 15 body.

Bulls vedl náhradník Bobby Portis s 15 body, Denzel Valentine a Lauri Markkanen připojili po 13 bodech. Jejich tým prohrál počtvrté za pět zápasů.

Victor Oladipo se ve velkém stylu vrátil proti Chicagu:

Ještě jeden velký večer pro Vince Cartera - slavný čtyřicátník pomohl Sacramentu 12 body - z toho 10 v poslední čtvrtině - k vítězství 106:98 nad Denverem. Nováček De’Aaron Fox se blýskl 18 body a sedmi asistencemi, Willie Cauley-Stein přidal 17 bodů a sedm zisků.

Poražené Nuggets vedl Trey Lyles s 19 body a devíti doskoky. Jamal Murray přidal 18 a Gary Harris s Willem Bartonem po 17 bodech. Nikola Jokič nastřádal osm bodů, 10 asistencí a sedm doskoků. Svůj tým však v utkání neposunuli do vedení ani jednou.