James Nunnally z Fenerbahce se po pádu duelu s Baskonií ocitl v péči...

James Nunnally z Fenerbahce se po pádu duelu s Baskonií ocitl v péči zdravotníků. | foto: Profimedia.cz

Nunnally vystrašil Fenerbahce děsivým pádem, nedohrál ani Veselý

• 0
Mrazivé chvíle prožila aréna basketbalového Fenerbahce Istanbul při pohledu na ošetřovaného Jamese Nunnallyho. Americký křídelník domácího celku ve třetí čtvrtině euroligového duelu s Baskonií nezvládl svou smeč a ošklivě se zřítil k palubovce.

Duel musel být na několik minut přerušen, místo profesionálních basketbalistů se na ploše objevili zdravotníci. Sedmadvacetiletý Nunnally se po dramatickém pádu na záda přestal hýbat, ale během odjezdu z haly do nemocnice už byl při vědomí.

Podle serveru Eurohoops.net měl Nunnally štěstí v neštěstí, s lékaři komunikuje a z pádu si neodnese žádné trvalejší následky. Přes noc však zůstane v nemocnici na pozorování.

05.ledna 2018 v 20:07, příspěvek archivován: 05.ledna 2018 v 20:27

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Momenty ze závěru třetí čtvrtiny byly pro Fenerbahce dvojnásob nepříjemné: krátce předtím začal napadat na nohu český pivot Jan Veselý a po pauze způsobené Nunnallyho ošetřováním se už do zápasu kvůli poranění achilovky nevrátil.

Turečtí obhájci euroligové trofeje duel 16. kola dovedli i bez dvou důležitých mužů k vítěznému konci, Baskonii udolali 79:74. Na potvrzení svého triumfu však čekali až posledních desítek sekund.

Veselý, jenž byl v dosavadním průběhu soutěže pro Fenerbahce těžko postradatelný, nakonec odehrál jen 19 minut a pomohl devíti body, navrch doskočil pět míčů a připsal si jednu asistenci. Nunnally stihl pět bodů.

Turecký tým po předchozích dvou porážkách vybojoval desáté vítězství v sezoně, španělského soupeře pohybujícího se na hraně postupu do play-off porazil i v prvním vzájemném utkání na jeho hřišti (83:69).

Nejlepším domácím střelcem byl s 18 body Marko Gudurič, Brad Wanamaker přidal 16 bodů včetně posledního koše svého celku. Veselého zastoupil nejpovedenějším výkonem v sezoně Jason Thompson, když zvládl 12 bodů, 10 doskoků a čtyři asistence.

Sestřih ze zápasu Fenerbahce - Baskonia:

Tornike Šengelija byl nejlepším hráčem Baskonie s 15 body a šesti doskoky, Johannes Voigtmann přidal 11 a Janis Timma s Mattem Janningem po 10 bodech.

Olympiakos Pireus doma přehrál Olimpii Milán 87:80 a s bilancí 12 výher ku čtyřem porážkám se vyrovnal vedoucímu CSKA. Řecký celek získal první poločas 48:34 a na začátku čtvrté části vedl už 72:53, v závěru dovolil hostům korigovat.

Kyle Wiltjer pomohl Olympiakosu novým euoligovým maximem 15 bodů, na stejnou bilanci se dostal i Kostas Papanikolau, který navrch doskočil sedm míčů. Kapitán Vassilis Spanulis ke 14 bodům připojil sedm asistencí a Janis Papapetru nastřílel 11 bodů.

Střelcem zápasu byl hostující Andrew Goudelock s 20 body, Curtis Jerrells zapsal 15 bodů. Mindaugas Kuzminskas se vrátil do Evropy z NY Knicks 12 body, přestože s Milánem absolvoval jen jeden trénink. Kaleb Tarczewski přidal 12 bodů a šest doskoků, Vladimir Micov pak 11 bodů.

Real Madrid přestřílel Maccabi Tel Aviv 93:81. Rozhodl ve třetí čtvrtině, kdy předvedl sérii 15:0 a soupeře v této desetiminutovce udržel na deseti bodech.

Pozici nejlepšího střelce Realu získal pivotman Felipe Reyes s 14 body, Facundo Campazzo přidal 13 bodů a Luka Dončič prožil jeden ze slabších večerů, když nastřílel „jen“ 11 bodů. Edy Tavares zapsal double-double 10 bodů a 12 doskoků a rozdal tři bloky, na 10 bodů se dostal i Trey Thompkins.

Maccabi nestačil ani velký večer Pierra Jacksona, autora 29 bodů, šesti doskoků a pěti asistencí. Arťom Parachovskij přidal 16 bodů a osm doskoků, ale třetího dvouciferného střelce poražení nenašli.

Chimki si k Moskvě vezou výhru 74:70 z Bambergu hlavně zásluhou 28 bodů a šestí asistencí Alexeje Šveda a 16 bodů a sedmi doskoků Malcolma Thomase. Tyler Honeycutt připojil 10 bodů a pět doskoků.

Bamberg dokázal v posledních minutách stáhnout osmibodový rozdíl a vyrovnat na 69:69, avšak na koše Andreje Zubkova a Honeycutta reagovat nedokázal. Dorell Wright se blýskl 20 body a 10 doskoky, Daniel Hackett se dostal na 12 bodů a Augustine Rubit zvládl 10 bodů.

Alexej Šved v duelu proti Bambergu:

Crvena zvezda Bělehrad doma překonala Žalgiris Kaunas 77:65 zásluhou ofenzivně výjimečné čtvrté čtvrtiny (29:20). Za stavu 50:50 domácí předvedli desetibodovou sérii, na kterou litevský tým nenašel odpověď. Dvěma trojkami se na klíčovém úseku podílel Dejan Davidovac.

Taylor Rochestie vedl Zvezdu 16 body a 10 asistencemi, Davidovac přidal 13 bodů a nejlepší zápas v Eurolize má za sebou kanadský rozehrávač Dylan Ennis s 12 body. Jeho krajan Kevin Pangos vedl Žalgiris 19 body a sedmi doskoky, Paulius Jankunas přidal 10 bodů.

Euroliga basketbalistů - 16. kolo

Fenerbahce Istanbul - Baskonia Vitoria 79:74 (za domácí Veselý 9 bodů, 5 doskoků, 1 asistence)
Crvena zvezda Bělehrad - Žalgiris Kaunas 77:65
Olympiakos Pireus - Olimpia Milán 87:80
Brose Bamberg - Chimki Moskva 70:74
Real Madrid - Maccabi Tel Aviv 93:81.