Sindarius Thornwell (vlevo) a Sam Dekker z LA Clippers brání Russella...

Sindarius Thornwell (vlevo) a Sam Dekker z LA Clippers brání Russella Westbrooka z Oklahoma City. | foto: AP

Golden State uspělo i bez Duranta. Westbrooka nastartoval drsný faul

• 55
Střetnutí o pozici nejlepšího týmu v basketbalové NBA se muselo obejít bez dvou superhvězd. Golden State uspělo i bez Kevina Duranta a z palubovky Houstonu, postrádajícího Jamese Hardena, si veze výhru 124:114. Warriors tím náskok na Rockets navýšili. Mají jen osmi porážek a jsou na tom o dvě lépe než jejich čtvrteční sok.

Souboj Houstonu a Golden State sice nenabídl fanouškům Hardena (problém s podkolenní šlachou) s Durantem (trápí ho lýtko), ale na vyrovnanou podívanou okořeněnou velkými střeleckými představeními došlo.

S absencí opory se v úvodu lépe vypořádali hosté, Houston ale ještě v první části skóre otočil a ve dvou následujících dvanáctiminutovkách většinou mírně vedl.

Poslední čtvrtina ale patřila svěřencům kouče Steva Kerra. Vstoupili do ní sérií 8:1 a jako první získali dvouciferný náskok. Houston už se nedostal blíž než na rozdíl pěti bodů. „Musíme příště hrát lépe a jako tým,“ řekl trenér Rockets Mike D’Antoni. „V obraně jsme nehráli tak, jak jsme si představovali. Vázla komunikace a další věci, které jsme si měli lépe pohlídat,“ dodal.

Na venkovních hřištích Warriors uspěli už podeváté za sebou a celkem mají na kontě 16 vítězství ze soupeřových arén - nejvíce v celé NBA.

Závěrečný koš vítězného celku z ruky Stephena Curryho pak udělal radost hlavně Draymondu Greenovi. Ten si u něj zapsal 10. asistenci k 17 bodům a 14 doskokům a s 21. triple-double v kariéře se osamostatnil na čele klubové tabulky. Dosud se o rekordní zápis dělil s Tomem Golou.

Nejlepším střelcem Golden State byl právě Curry s 29 body, přidal k nim devět doskoků a pět asistencí. Oslavil tím svůj 600. zápas za kalifornský tým.

Klay Thompson se dostal na 28 bodů, David West na 12 bodů, Nick Young na 11 bodů a Andre Iguodala, který se při Durantově zranění posunul do základní sestavy, stihl 10 bodů a osm asistencí.

Sestřih ze zápasu Houston - Golden State:

Domácímu Houstonu nestačilo ani 30 bodů a sedm asistencí z ruky Erica Gordona, 29 bodů od Geralda Greena (s osmi trojkami si vyrovnal osobní maximum) a 28 bodů, devět asistencí a sedm doskoků Chrise Paula. Clint Capela stihl double-double 15 bodů a 10 doskoků.

Také druhý duel čtvrtečního miniprogramu skončil desetibodovou výhrou hostů. Oklahoma City potvrdilo úlohu favorita a LA Clippers přehrálo 127:117. Zápas otočilo dvanáctibodovou sérií na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny.

Thunder za výhrou vedl Russell Westbrook s triple-double za 29 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí. Obdobný zápis se mu povedl v této sezoně už potřinácté. Nastartoval ho tvrdý faul domácího DeAndreho Jordana v páté minutě utkání.

Jordan hrubě zastavuje Westbrooka:

Paul George přidal do koše Clippers 31 bodů a Carmelo Anthony zvládl 22 bodů. Dvouciferné body nastříleli ještě Steven Adams (12 a k nim devět doskoků), náhradník Raymond Felton (12) a nováček Terrance Ferguson (11).

Jejich Thunder vyhráli v osmi z posledních deseti zápasech.

Sestřih ze zápasu LA Clippers - Oklahoma City:

Clippers dlouho drželo ve hře jejich vlastní velké trio DeAndre Jordan s 26 body (sezonní maximum) a 17 doskoky, Lou Williams s 26 body a 10 asistencemi a Blake Griffin s 24 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi. Wesley Johnson přidal 13 bodů. Zabránit ukončení čtyřzápasové vítězné série ale nedokázali.

Z utkání po devíti odehraných minutách odstoupil Miloš Teodosič. Srbského rozehrávače znovu trápí chodidlo, kvůli zranění už letos vynechal 22 utkání.