Česko - Kanada 2:7, junioři byli bez šance. O bronz hrají s Američany

• 474
Čeští hokejisté na MS juniorů prohráli v semifinále s Kanadou jednoznačně 2:7. Díky Filipu Zadinovi se sice dostali do vedení, soupeř pak ovšem třemi přesilovkovými góly a hattricku Drakea Bathersona duel otočil a ve finále si zahraje se Švédy. Národní tým už ve 22:00 SEČ čeká bitva o bronz s domácími Američany.

Češi se proti jasnému favoritovi drželi jen prvních pár minut: kvalitně bruslili, efektivně napadali a nebáli se jít do těla. Příkladem šel od prvních minut například Kristián Reichel, který si u mantinelu vyšlápl na kanadského obránce.

Na úspěch to však nestačilo, Kanada ve zbytku duelu ukázala svou kvalitu a svěřenci trenéra Filipa Pešána neměli šanci. I kvůli nedisciplinovanosti, protože favorit proměnil tři ze čtyř přesilovkových her a donutil ke smutnému odchodu z brány čtvrtfinálového hrdinu Josefa Kořenáře.

Sami Češi naopak vlastní početní výhody využít nedokázali. Díky naprosto hrozivé druhé třetině získala Kanada pohodlný náskok. Česká obrana byla v totálním rozkladu, kanadští útočníci měli prostor pro zajímavé akce a improvizaci. Prostoru využil například útočník Batherson, který v druhé třetině oslavil hattrick.

Nic nepomohlo, že se trenéři před semifinále rozhodli trochu zamíchat sestavou, v níž první útok vedl Reichel se Zacharem a Kautem a Filip Chytil nastoupil až ve třetí formaci.

Jediným mužem, který se dokázal gólově prosadit, byl Filip Zadina. Svou první trefou v úvodu soupeře trochu zchladil. Zadina po skvělé kličce vymáchal obránce Clageuho, udělal si prostor ke střele a přesně zamířil k tyči.

Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby o chvíli později navýšil české vedení Martin Nečas, který bohužel nedokázal u tyčky usměrnit skákavý puk a mířil pouze do břevna...

Michnáč nepodal soupeři ruku

Po konci zápasu došlo k tradičnímu podávání rukou, což však úplně nezvládl útočník Albert Michnáč. Když přišel na řadu Maxime Comtois, Michnáč ho ignoroval, což se samozřejmě kanadskému útočníkovi nelíbilo a svou nelibost dal hlasitě najevo.

Pak už se zaskočení Kanaďané oklepali a začali hrát podle vlastních not. Ve třetí třetině bylo znát, že je utkání rozhodnuté a že oba týmy chtějí pošetřit co nejvíc sil na závěrečné utkání, které rozhodne o medailích.

Přesto se závěrečná část bez gólů neobešla a puk ze sítě nakonec lovil i střídající gólman Škarek. Na druhé straně se podruhé prosadil Zadina, jenž však už jen upravoval konečný výsledek. Z individuálního hlediska ovšem poskočil na první místo střelecké tabulky, o nějž se se sedmi zásahy dělí s Bathersonem a Američanem Bellowsem.

Mladí hokejisté teď musí rychle zapomenout, protože je už od 22:00 SEČ čeká bitva, která rozhodne o tom, jestli se na letošní mistrovství bude vzpomínat jako na přelomové. V bitvě o bronz proti nim stojí domácí Američané. Napodobí letošní český výběr ten z roku 2005, který v utkání o 3. místo USA porazil a jako poslední získal na turnaji medaili?

Získají hokejoví junioři na MS medaili?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 neděle 7. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

Ne
Ne 4006
Ano
Ano 3987

Filip Pešán (trenér ČR):Myslím si, že začátek zápasu byl z naší strany hodně slušný. Podle mě jsme Kanadu i zaskočili. Měli jsme velkou šanci zvýšit na 2:0, ale bohužel jsme ji neproměnili. Na kdyby se bohužel nehraje. Soupeř si - podle mě až trochu lacině - chodil pro naše fauly. Možná i vlastní nešikovností jsme jim přesilovky doslova nabídli a Kanada proměnila všechny tři. V oslabeních jsme ztráceli hodně sil. Je to samozřejmě velmi zdrcující, když ze tří soupeřových přesilovek obdržíte tři góly. Potom se rozjel kanadský válec už naplno a pro nás to bylo hodně těžké.“

Dále čtěte: Nečas: Mohl jsem dát na 2:0, škoda. Teď ale chceme bronz

Česko - Kanada 2:7

Branky a nahrávky: 6. F. Zadina (Nečas, Michnáč), 51. F. Zadina (Budík) - 16. Steel (Clague, Kyrou), 19. Batherson (Makar, R. Thomas), 28. Batherson (Makar, Bean), 30. Comtois (B. Howden, Formenton), 33. Kyrou (Steel, Dubé), 37. Batherson (McLeod), 46. Katchouk (Raddysh, Thomas). Rozhodčí: Schukies (Něm.), Tufts (USA) - Hagerström (Fin.), Kilian (Nor.). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:3. Třetiny: 1:2, 0:4, 1:1. Diváci: 6941.

Česko: Kořenář (37. Škarek) - Hájek, Budík, Hrdinka, J. Galvas, Šalda, Vála, F. Král - M. Kaut, K. Reichel, M. Zachar - F. Zadina, Nečas, Michnáč - Kurovský, Chytil, R. Pavlík - Kodýtek, Hrabík, Lauko - od 37. navíc Safin. Trenéři: Filip Pešán, Rostislav Vlach a Miroslav Přerost.

Kanada: Hart - Timmins, Mete, Fabbro, Clague, Bean, Makar, C. Foote - Dubé, Steel, Kyrou - Katchouk, Raddysh, R. Thomas - Comtois, Howden, Formenton - Steenbergen, Batherson, McLeod - Gadjovich. Trenéři: Dominique Ducharme, Tim Hunter a Trevor Letowski.