Po puku se natahují Jimmy Vesey (vlevo) z New York Rangers a Jack Eichel z...

Po puku se natahují Jimmy Vesey (vlevo) z New York Rangers a Jack Eichel z Buffala. | foto: AP

Rangers slavili v duelu pod širým nebem, Buffalo zdolali v prodloužení

• 8
První hrací den nového kalendářního roku i v letošní sezoně NHL patřil svátečnímu utkání pod širým nebem. V rámci Winter Classic 2018 se na newyorském baseballovém stadionu Citi Field před zraky čtyřiceti tisíc diváků utkali hokejisté Rangers a jen papírově domácího Buffala. Favorizovaní Rangers vyhráli 3:2 až gólem J. T. Millera z přesilové hry ve třetí minutě prodloužení.

Jediný český zástupce v utkání, gólman New Yorku Ondřej Pavelec, zůstal jen na střídačce jako náhradník za Henrikem Lundqvistem a mohl sledovat vydařený nástup svých spoluhráčů.

Favorizované Rangers proti v tabulce Východní konference jasně poslednímu Buffalu poslal do vedení už v 5. minutě Paul Carey, jenž byl trestuhodně volný v prostoru mezi kruhy. V 9. minutě pak Rakušan Michael Grabner potvrdil svým 18. zásahem pozici nejlepšího klubového kanonýra Blueshirts.

V prostředním dějství byl jako jediný střelec hostující Sam Reinhart, jenž už po 56. vteřinách hry v daném dějství zužitkoval početní převahu. Stejná situace se pak opakovala i po nástupu do třetí dvacetiminutovky. Sabres zpátky do zápasu dostal vyrovnáním na 2:2 v čase 40:27 obránce Rasmus Ristolainen, jenž od modré čáry potrestal zaváhání v rozehrávce soupeře.

Bodování NHL

Smírný stav pak vydržel až do 63. minuty, kdy faul Jacoba Josefsona po pár sekundách výhody 4 na 3 potrestal J.T. Miller.

Výsledek NHL

Buffalo Sabres - New York Rangers 2:3P (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 20:56 S. Reinhart (Ristolainen, Eichel), 40:27 Ristolainen - 04:09 Carey (Fast, Nieves), 08:20 Grabner (K. Hayes, J. T. Miller), 62:43 J. T. Miller (Shattenkirk, Zuccarello). Rozhodčí: Dwyer, Lee – Heyer, Sericolo. Diváci: 41 821.

Buffalo Sabres Lehner (Ch. Johnson) – Ristolainen, Scandella, Bogosian (A), McCabe, Beaulieu, Gorges – S. Reinhart, Eichel (A), Girgensons – Okposo, R. O'Reilly (A), E. Kane – Pominville, Rodrigues, B. Pouliot – Nolan, Josefson, Jo. Larsson.

New York Rangers H. Lundqvist (Pavelec) – Holden, McDonagh (C), Shattenkirk, Br. Smith, Skjei, M. Staal (A) – Zuccarello, Zibanejad, Rick Nash (A) – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Vesey, Desharnais, Bučněvič – Fast, Nieves, Carey.