VIDEO: Nejhorší silnici v Česku čeká oprava, zatím jí záplatují

  • 8
Vršovická ulice U seřadiště, to je katalog výtluků. Dlouholetá šampionka soutěže o nejrozbitější silnici Česka se dočká kompletní rekonstrukce. V předvánočním týdnu ji alespoň zazáplatovali.

Ulice, kde hrozí opravdu reálné nebezpečí poničení auta, se dočkala alespoň provizorní opravy. „Nyní zde provádíme nutné opravy, abychom udrželi komunikaci sjízdnou,“ uvádí pro iDNES.cz Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK).

Stavební akce „U Seřadiště“ zahrnuje rekonstrukci tří ulic: U Seřadiště, Na Louži a  Pod Soutratím. „Z hlediska projednávání je to velice složitá akce, jelikož od počátku projednávání je zde problém s pozemky soukromého vlastníka, které zasahují do rekonstrukce vozovek a chodníků,“ vysvětluje Lišková.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

V průběhu letošního roku se dotčené strany dohodly na narovnání majetkoprávních vztahů. „Dokumentace v konceptu je zpracována a projednávána s dotčenými orgány státní správy,“ uvádí mluvčí TSK. „Zapracovávají se jejich připomínky k dokumentaci, projednávají se nutné přeložky inženýrských sítí.“ Barbora Lišková uvádí, že na vytvoření takové dokumentace je potřeba 38 vyjádření. „Úřad městské části už vydal územní rozhodnutí,“ dodává.

Takto to U seřadiště vypadalo letos v září:

„V rámci rekonstrukce bude provedena kompletní oprava vozovky, vybudovány nové chodníky a parkovací stání a nové odvodnění komunikace.“ V souvislosti s vydáním územního rozhodnutí se řeší také umístění veřejného osvětlení a další koordinace se správci poduličních sítí (vodovodu, kanalizace apod.).

„Další podmínkou pro zdárnou realizaci akce je řešení přeložky kabelů ve správě Správy železniční dopravní cesty v záboru stavby a zpracování příslušné projektové dokumentace,“ doplňuje mluvčí.

Celá rekonstrukce má být rozdělena do etap a TSK předpokládá, že začne v průběhu roku 2018.

Jak vzniká výtluk