Martin Kříž z Nymburka zakončuje v zápase Ligy mistrů s Arisem.

Martin Kříž z Nymburka zakončuje v zápase Ligy mistrů s Arisem. | foto: FIBA

Nymburk ztratil proti Arisu náskok 25 bodů, přesto v Soluni zvítězil

• 3
Nymburští basketbalisté pořádně prověřili nervy svých příznivců. V utkání Ligy mistrů na palubovce Arisu Soluň promarnili 25bodové vedení a prohrávali, aby nakonec zvítězili 71:65. V tabulce skupiny D jsou po čtvrté výhře za sebou třetí se stejným bodovým ziskem jako druhé Nanterre. Celkově si připsali už jedenácté soutěžní vítězství v řadě.

Nymburk v prvním poločase potvrzoval svou velmi dobrou formu a vypracoval si vedení až o 25 bodů (37:12). Dařilo se zejména Kendrickovi Rayovi, který byl s 22 body nejlepším střelcem vítězů. Soluň naopak měla velký problém prosadit se proti obraně českého mistra a za poločas dala jen 23 bodů.

Jenže do třetí čtvrtiny nastoupili hráči slavného klubu ze Soluně šňůrou 13:0, čtyři minuty nedovolili Nymburku ani bod a vrátili se do hry.

Rozstřílel se zejména Michalis Tsairelis, který byl s 23 body nejlepším střelcem utkání. Panajotis Vasilopulos zvládl double-double 17 bodů a 11 doskoků.

Čtyři minuty před koncem se Aris Soluň dokonce dostal do vedení 61:60, ale pak dal dvě trojky po sobě Eugene Lawrence a vrátil Nymburku klid. Definitivně pak rozhodla trojka Dardana Beriši minutu před koncem na osmibodový rozdíl.

„Byl to jeden z nejtěžších zápasů, jaké jsme zažil. Dobře rozehrané utkání jsme si ve druhé půli málem prohráli. Bylo těžké na to reagovat. Ale kluci ukázali, že mají velký charakter a srdce. Můžete řešit taktiku, ale na konci je to vždy o lidech a my máme v týmu skvělé osobnosti,“ řekl na tiskové konferenci nymburský trenér Oren Amiel.

Sestřih ze zápasu Aris - Nymburk:

Nymburk tak zakončil třízápasovou venkovní šňůru se stoprocentní bilancí, neboť před Soluní vyhrál v Zielone Goře a Nanterre. Před Arisem má v tabulce náskok dvou výher. Další utkání sehraje český mistr až 9. ledna doma s Bonnem.