Žádná změna v biatlonové reprezentaci. Do Annecy vyráží ve stejném složení

• 26
Čekání na první stupně vítězů v aktuální sezoně biatlonistů dál pokračuje. Tým se ale po Světovém poháru v Hochfilzenu nemění. Do francouzského Annecy-Le Grand Bornard tak vyráží stejných šest žen a pět mužů, kteří o víkendu závodili v Tyrolsku.

V druhodivizním IBU Cupu totiž nikdo nezaujal tak, jako před týdnem čtvrtá Veronika Zvařičová a sedmá Markéta Davidová.¨

O víkendu se v Lenzerheide nejvíce dařilo Lukáši Kristejnovi, který dojel šestnáctý ve sprintu a Jaroslavu Soukupovi – šestnáctému ve stíhacím závodu. Mezi ženami zajela nejlépe Anna Tkadlecová – dojela 35. ve sprintu.

Takové výsledky ale na posun do A týmu nestačí.

V mužské sestavě tak zůstávají Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Tomáš Krupčík i Adam Václavík, který se do Světového poháru vrátil v Hochfilzenu.

Úvodní kolo ještě absolvoval v IBU Cupu, pak si pozici vyměnil s Jaroslavem Soukupem a v A týmu zatím zůstává.

Ženy budou i ve francouzském Annecy startovat v šesti, tedy maximálním počtu, který si vyjely minulou sezonu v rámci Poháru národů.

Českou jedničku Veroniku Vítkovou doplní Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, ale také Veronika Zvařičová s Markétou Davidovou.

Právě Zvařičová se do Světového poháru vrátila po vážné nehodě po pěti letech. Ve sprintu udělala jednu chybu, ale kvůli pomalému běhu dojela čtyřiaosmdesátá. „Šlo pro ni o určitý křest a byla z něj trochu vyjukaná. Takže bych nedělal z prvních závodů nějaké velké závěry,“ vysvětluje šéftrenér týmu Ondřej Rybář.

Spolu s ní letí do Francie i 20letá Markéta Davidová, která v Hochfilzenu zažila náročný víkend – tři závody ve třech dnech.

Ale popasovala se s ním velice slušně. Po 41. příčce ve sprintu dojela po sedmi chybách na střelnici 50. ve stíhacím závodu. V neděli pak vytáhla ve třetím úseku ženskou štafetu na sedmé místo poté, co pouze jednou dobíjela vestoje.

Česká biatlonistka Markéta Davidová na střelnici stíhacího závodu v Hochfilzenu.

„Markéta je členkou juniorského týmu,“ připomněl Rybář. „Ale dnes tu odvedla perfektní práci. Běžecky už teď patří ve svěťáku mezi špičku a svěťáky jsou pro ní tou nejcennější zkušeností. Čím dřív se v nich otrká, tím líp.“

Sestava A týmu se tak nemění. Světový pohár ve francouzském Annecy startuje už ve čtvrtek sprintem žen.

Dočká se před Vánoci český tým prvních stupňů vítězů?

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)