Nando De Colo (vpravo) z CSKA Moskva se žene kolem Augustina Rubita z Bambergu.

Nando De Colo (vpravo) z CSKA Moskva se žene kolem Augustina Rubita z Bambergu. | foto: Euroleague.net

CSKA uspěl v Německu. Maccabi slaví, nápor Valencie přišel pozdě

• 0
CSKA Moskva zvládl duel na palubovce německého šampiona z Bambergu 92:76 a i po jedenáctém kole zůstane v čele pořadí basketbalové Euroligy. Střetnutí dvou tradičních klubů vyznávajících zelenou barvu - Žalgirisu Kaunas a Panathinaikosu Atény - získal po velkém obratu litevský gigant 80:74.

Po vyrovnané první půli se CSKA zakousl do domácího Bambergu a třetí část ovládl 28:20 - udělal tím klíčový krok k šestnáctibodovému triumfu. Klíčovou postavou byl znovu Nando De Colo s 20 body, připojily se však další opory: Will Clyburn s 15 body a devíti doskoky či Sergio Rodriguez s 14 body a sedmi asistencemi.

Domácím nestačilo 16 bodů Augustina Rubita a 13 bodů Rickyho Hickmana. Zkušeného Dorella Wrighta ubránili Moskvané na šesti bodech.

Žalgiris začal doma bídně a po deseti minutách s Panathinaikosem prohrával 10:20, jenže už do poločasu snížil na tři body a pak přišla klíčová třetí čtvrtina a v ní dílčí výsledek 33:14.

Litevci otočili a vedení už nepustili - ovšem o výsledek se ještě bát museli. Poslední části totiž vyhrál pro změnu Panathinaikos 26:17 a tým z Kaunasu potrápil.

Střeleckou oporou vítězů byl veterán Paulius Jankunas, který i přes zdravotní potíže odehrál 92. euroligové utkání za sebou a v něm nastřílel 17 bodů. Aaron White pomohl 13 body a Kevin Pangos dodal 12 bodů, 11 asistencí a pět doskoků.

Parádičku si dovolil i Šarunas Jasikevičius, trenér Žalgirisu:

Panathinaikosu nestačilo 16 bodů Nikose Pappase či 15 bodů Chrise Singletona. Nick Calathes dodal 10 bodů, šest doskoků a čtyři asistence.

Maccabi Tel Aviv slaví výhru 94:91 nad španělskými šampiony z Valencie. Hosté se postarali o posledních pět bodů zápasu a Erick Green měl na ruce trojku, která by zajistila prodloužení - jenže minul.

Fanoušci izraelského celku budou oslavovat hlavně Pierra Jacksona, autora 21 bodů, DeShaun Thomas si zapsal jen o bod méně. Arťom Parachovskij se dostal na 14 bodů. Green sice nastřílel 24 bodů a přidal sedm asistencí, přesto se hrdinou Valencie nestal, Ferdando San Emeterio připojil 15 bodů.

Sestřih ze zápasu Maccabi Tel Aviv - Valencie:

Španělský souboj severu proti jihu mezi Baskonií a Málagou přinesl výhru 88:82 celku z baskické Vitorie. Ten se na hosty vrhnul a po deseti minutách vedl 27:12, toto vedení se sice pozvolna rozplývalo, ale nerozplynulo se zcela.

Lotyšský křídelník Janis Timma má za sebou první velký zápas za Baskonii, když vysázel 24 bodů (pět trojek), Tornike Šengelija ho podpořil 12 body a šesti doskoky. Málagu táhl Adam Waczyňski s 25 body, když proměnil dokonce sedm trojek. Nemanja Nedovič se postaral o 13 bodů a osm asistencí, ale taky pět ztrát.

Chimki si k Moskvě odvážejí vítězství 77:71 z milánské haly Olimpie. Jejich tahoun Alexej Šved si znovu zlepšil euroligové střelecké maximum - už na 29 bodů. Andrej Zubkov mu sekundoval s 15 body. Italský klub táhl Curtis Jerrells se 17 body, Jordan Theodore ho doplnil 14 body a osmi asistencemi.