Taylor Rochestie (vpravo) z Crvené zvezdy Bělehrad sleduje přihrávajícího...

Taylor Rochestie (vpravo) z Crvené zvezdy Bělehrad sleduje přihrávajícího Fabiena Causeura z Realu Madrid. | foto: Euroleague.net

Barcelona padla k nohám lídra, Real Madrid sklopil zrak před posledním

• 0
Útočná síla CSKA Moskva se znovu ukázala. V desátém kole basketbalové Euroligy ji okusila FC Barcelona, z Ruska si odváží porážku 78:92. Armádní klub je s bilancí osmi výher a dvou porážek na čele soutěže. Real Madrid doma neuspěl 83:87 s dosud poslední Crvenou zvezdou Bělehrad.

Další skvělé představení má za sebou Nando De Colo, k výhře CSKA pomohl 18 body, 11 asistencemi, čtyřmi doskoky a třemi zisky, zářili však i další hráči domácího týmu.

Francouzského reprezentanta přestříleli dva Američané - Will Clyburn s 22 body a Cory Higgins s 20 body.

Zápas se rozhodoval v závěrečné části, od stavu 75:75 se domácí tým prezentoval bodovou šňůrou 13:0 a zlomil hosty.

Hlavními postavami Barcelony byli De Colovi krajané Kévin Seraphin (11 bodů a šest doskoků) a Thomas Heurtel (11 bodů a pět asistencí). Maďarský křídelník Ádám Hanga a jeho finský parťák Petteri Koponen se dostali na 10 bodů.

Real doplatil na kanonádu Crvené zvezdy

Real Madrid doma klopýtl s CZ Bělehrad 83:87, když neodolal trojkopalbě hostů. Ti se zpoza oblouku trefili v 17 případech ze 40 pokusů. Srbský mistr odskočil ve druhé čtvrtině, domácí však v závěru dokázali srovnat na 81:81.

Hrdinou koncovky se ovšem stal makedonský veterán Pero Antič, když nejprve ubránil domácí hvězdu Luku Dončiče a následně proměnil trojku zajišťující pohodlný čtyřbodový odstup. Celkem Antič nastřílel 11 bodů, Taylor Rochestie byl nejlepším hráčem hostů s 18 body a sedmi asistencemi, Milko Bjelica dodal 16 bodů (čtyři trojky) a šest doskoků.

Luka Dončič vysázel 20 bodů a přidal pět asistencí, Jaycee Carroll ho podpořil 12 body, Trey Thompkins 10 body a pěti doskoky a Rudy Fernández 10 body, pěti asistencemi a čtyřmi doskoky.

Rozhodující trefa Pera Antiče i 16 předchozích trojek hráčů CZ Bělehrad v hale Realu Madrid:

Na soupeřově hřišti neuspěl jiný španělský klub - Unicaja Málaga podlehla Panathinaikosu Atény 71:82. Po třech čtvrtinách bylo skóre vyrovnané, avšak v té poslední řecký šampion nastřílel 28 bodů a hostům z Andalusie odskočil a uhájil domácí neporazitelnost.

Ve vítězném celku si double-double odnesli James Gist (17 bodů a 11 doskoků) a Nick Calathes (16 bodů a 12 asistencí). K. C. Rivers dodal 15 bodů. Málaze nestačilo 16 bodů, které nastřílel Nemanja Nedovič, Carlos Suárez připojil 14 bodů, ale v poslední čtvrtině se nechal vyloučit.