Marc Gasol přemýšlí, proč to Memphisu nejde.

Marc Gasol přemýšlí, proč to Memphisu nejde. | foto: AP

Miami má neblahý rekord, ale i výhru. Memphis se ponořil do krize

• 11
Zápas čtyř různých čtvrtin sledovali diváci zvědaví na basketbalisty Chicago Bulls. Nakonec odcházeli zklamaní, jejich oblíbenci podlehli Miami Heat 93:100. Minnesota Timberwolves ve své hale přivítali oslabené Phoenix Suns a získali „povinnou“ výhru 119:108.

Popolední duel v Chicagu odstartoval fenomenálním ofenzivním tápáním obou celků, Bulls nakonec první část vyhráli 13:7. Jednalo se o třetí bodově nejchudší úvodní čtvrtiny v historii soutěže.

Méně bodů v zahajovací periodě padlo naposledy v roce 2004 v utkání mezi Portlandem a New Jersey (19), dosavadním minimem je 18 bodů v duelu mezi týmy Fort Wayne a Syracuse z roku 1956.

Miami proměnilo dvě z 19 střel a zapsalo si neblahý klubový rekord, Chicago čtyři z 24.

26.listopadu 2017 v 22:05, příspěvek archivován: 27.listopadu 2017 v 08:32

Druhá dvanáctiminutovka znamenala kanonádu hostů z Miami 38:29. (Bylo to pro změnu bodově nejbohatší hrací období Heat v aktuální sezoně.) Třetí část skončila remízou 19:19 a ta závěrečná přinesla palbu z obou stran, Heat ji získali 36:32.

Podtrženo a sečteno: 100:93 pro celek z Floridy.

Goran Dragič byl střeleckou hvězdou Miami s 24 body, 14 z nich si připsal v poslední části. Náhradník Wayne Ellington připojil 19 bodů - skvělou střeleckou formu posledních dnů potvrdil pěti trojkami z osmi pokusů.

Další z náhradníků James Johnson je doplnil 15 body, sedmi doskoky a šesti asistencemi.

Bulls vedl Jerian Grant s 24 body, Justin Holiday připojil 15 bodů a Denzel Valentine zaútočil na triple-double s 14 body, 13 doskoky a sedmi asistencemi.

Minnesota sice s Phoenixem výborně začala (v osmé minutě vedla 27:13), ale o náskok rychle přišla. Ten pravý úder favorita přišel na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy rozdíl vyšplhal až na 18 bodů. Wolves si mohli dojít pro výhru 119:108.

Ústřední postavou zápasu byl pivot domácích Karl-Anthony Towns s 32 body a 12 doskoky. Je to už jeho 16. double-double v tomto ročníku, žádný jiný hráč NBA jich nemá víc.

Jimmy Butler připojil 25 bodů, Andrew Wiggins 21 bodů a Taj Gibson zvládl double-double 16 bodů a 14 doskoků. Tyus Jones nahradil na rozehrávce indisponovaného Jeffa Teaguea a zapsal devět bodů, sedm asistencí a sedm zisků.

Sestřih ze zápasu Minnesota - Phoenix:

Suns postrádali svou hvězdu Devina Bookera, jeho roli zastal Mike James s 26 body, sedmi asistencemi a pěti doskoky. T. J. Warren se dostal na 18 bodů a náhradník Troy Daniels zvládl 13 bodů. Phoenixu k odvrácení třetí prohry v řadě nepomohl ani výkon lavičky, která přestřílela náhradníky Timberwolves 61:16.

Brooklyn si dojel pro výhru 98:88 na palubovku Memphisu a dokázal si, že mu zraněné opory D’Angelo Russell a Jeremy Lin chybí méně než poraženým Mike Conley. Grizzlies totiž prohráli už jedenáctý z posledních třinácti zápasů a z čela celé NBA se propadli na 12. příčku na Západě.

Klíčovou třetí čtvrtinu ovládli Nets 32:18 a v jejím závěru vedli až do 19 bodů. Střelcem zápasu byl křídelník DeMarre Carroll s 24 body, náhradní pivot Trevor Booker ho doplnil 16 body a 11 doskoky a Joe Harris zvládl 13 bodů.

Za domácí Memphis nejvíce bodů - 18 - nastřádali zkušení Marc Gasol a Tyreke Evans, oba však spotřebovali nadprůměrné množství pokusů, Gasol 17, Evans 15. Chandler Parsons se dostal na 12 bodů, JaMychal Green na 11.