Olomouc - Sparta 1:0, velký výkon domácích, skóre mohlo být výraznější

• 541
Do přestávky vyrovnaný duel, po ní ovšem olomoucká jízda s vítězným koncem. Sigma porazila na domácím hřišti v utkání 15. kola pražskou Spartu díky brance Martina Sladkého 1:0 a v tabulce si pojistila druhé místo.

Naopak Sparta předvedla další nuzný výkon, problémy jí v Olomouci dělaly vysoký presink soupeře, rychlé kombinace i bleskové náběhy. Zvlášť po přestávce Pražané nestíhali a museli být rádi, že v zápase inkasovali pouze jednou...

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Gól paradoxně nedostali po protiútoku ani po předem secvičené kombinaci. Vítěznou branku jim totiž domácí vstřelili ze skrumáže, která na malém vápně vznikla po rohovém kopu. Nejlépe se v ní deset minut po přestávce zorientoval obránce Sladký a pod tělem brankáře Dúbravky doslova procpal balon do sítě.

Zaslouženě, protože Sigma měla blíž ke gólu i ve vyrovnaném prvním poločase. Středem sparťanské obrany se už po deseti minutách prohnal Falta, jenže z velkého vápna střílel levačkou vedle.

Do sparťanských příležitostí se dostával Šural, který v jedné z nich hlavičkoval přímo do Buchtovy náruče, v té druhé - zády k bráně - naprázdno střihl nůžkami. A ve druhém poločase? To se Sparta dlouho do ofenzivy ani nedostávala, vždyť až do pětasedmdesáté minuty nevystřelila.

Gólman Buchta tak řešil jen ostrý centr Vatajelua, jinak pouze sledoval šance svých spoluhráčů.

Tu první sice proměnil Sladký, ale další gólovky domácí pálili. Třikrát selhal Chorý, Kalvacha i Moulise vychytal Dúbravka, jenž stále držel Spartu v zápase.

Na nepříznivý vývoj musel reagovat trenér Stramaccioni, a že měl na výběr. Na lavičce Sparty se sešli kromě náhradního brankáře Bičíka také Rosický, Ben Chaim, Kaya, Mandjeck, Biabiany a Janko.

A byl to Rosický, kdo hru hostů v závěru přece jen rozhýbal, ke gólu však Spartu nedotlačil. Největší šanci měl v závěru Kadlec a vyrovnáním zaváněla i série rohů v nastaveném čase.

Olomouc - Sparta 1:0

Branky: 56. M. Sladký. Rozhodčí: P. Královec - M. Wilczek, K. Hájek. ŽK: 23. T. Chorý - 58. J. Šural, 83. M. Frýdek. Diváci: 11 028 (88 % z kapacity 12 541)

Olomouc: M. Buchta (1) - M. Sladký (1,5), U. Radakovič (1,5), V. Jemelka (2), M. Vepřek (2) - T. Zahradníček (3) (88. P. Moulis), D. Houska (3), L. Kalvach (1,5), Š. Falta (2,5) (78. M. Hála) - T. Chorý (2) (90. J. Texl), J. Plšek (1,5)

Sparta: M. Dúbravka (3) - O. Zahustel (3), D. Hovorka (4), L. Štetina (3), N. Costa (3) (73. T. Ben Chaim) - V. Kadlec (2), M. Sáček (4) (64. T. Rosický), M. Frýdek (3), R. Mavuba (3) (87. J. Biabiany), B. Vatajelu (3) - J. Šural (4)