LeBron James z Clevelandu brzdí svým tělem Dwighta Howarda z Charlotte

LeBron James z Clevelandu brzdí svým tělem Dwighta Howarda z Charlotte | foto: AP

Jamesův triple-double vedl k výhře, Westbrookův ne. Golden State řádilo

• 1
LeBron James dovedl Cleveland k sedmému vítězství za sebou, jeho tým se po rozpačitém startu posunul už na třetí místo ve Východní konferenci basketbalové NBA. S Charlotte to ale neměl jednoduché, uspěl 100:99.

James zapsal triple-double za 27 bodů, 16 doskoků a 13 asistencí, doplnil je třemi bloky. J. R. Smith ho podpořil 16, Kyle Korver 13 a Jae Crowder 12 body, Kevin Love stihl 11 bodů a 13 doskoků.

Na straně Hornets znovu čaroval Dwight Howard s 20 body a 13 doskoky, na čtvrtou výhru v řadě to ale nestačilo. Po 17 bodech zapsali Marvin Williams a Michael Kidd-Gilchrist. Kemba Walker zvládl 15 bodů, osm asistencí a šest doskoků, v poslední sekundě mohl otočit, ale James jeho střelu za tři zblokoval.

Jamesovi se proti Hornets nebývale daří - od roku 2010, kdy tým ze Severní Karolíny patří Michaelu Jordanovi, se James radoval z vítězství nad Charlotte v 26 z 27 zápasů.

LeBron James proti Charlotte:

Oklahoma City nestačilo na Detroit ani 27 bodů, 11 doskoků, 11 asistencí a tři zisky Russella Westbrooka, doma Thunder podlehli 98:99. Westbrook měl na ruce obrat, ale trojku netrefil. Carmelo Anthony připojil 20 bodů a osm doskoků, Paul George se dostal na 16 bodů a Steven Adams na 12 bodů a 12 doskoků.

Pistons se mohli spolehnout na Andreho Drummonda (17 bodů a 14 doskoků., ale i šest ztrát), náhradníka Ishe Smithe (15 bodů) či Tobiase Harrise (13 bodů).

Boston zapomenul na nezdar s Miami a na pozici nejlepšího celku NBA se udržel vítězstvím 118:103 s Orlandem. Úvodní čtvrtku získal 40:26 a do poločasu vysázel 73 bodů. Kyrie Irving při vítězství nastřádal 30 bodů, náhradník Terry Rozier připojil 23  bodů. Aron Baynes je doplnil 13 body a 11 doskoky. Jonathonu Simmonsovi stačilo na post nejlepšího střelce Magic 14 bodů.

Golden State doma rozstřílelo Chicago 143:94. První čtvrtinu sice o tři body prohrálo, ale další dvě v součtu získalo 81:34. Stephen Curry vládl 33 body a sedmi doskoky za 27 minut (26 bodů ve druhé čtvrtině), Klay Thompson dodal 29 bodů za 26 minut a náhradník Nick Young 17 bodů za 19 minut.

Kevin Durant a Draymond Green mohli v klidu odpočívat. V základní sestavě nahradili Omri Casspi a nováček Jordan Bell. Nejlepším střelcem Bulls byl Jerian Grant s 21 body, který proměnil osm z deseti pokusů. 143 bodů Chicago v utkání bez prodloužení naposledy dostalo v roce 1990.

Sestřih ze zápasu Golden State - Chicago:

New Orleans přetlačilo Phoenix 115:91 hlavně za pomoci prvního poločasu 72:42. Anthony Davis vedl Pelicans 22 body a devíti doskoky, DeMarcus Cousins 19 body, 10 doskoky a šesti asistencemi a Jrue Holiday připojil 18 bodů a šest zisků.

T. J. Warren přispěl Suns 18 body, Tyler Ulis 17 body, Tyson Chandler přidal 14 bodů a devět doskoků, 14 bodů zaznamenal i nováček Josh Jackson. Devin Booker trefil jen čtyři ze 13 střel a dostal se na 13 bodů.

Denver si poradil s Memphisem 104:92, když pivotmanský souboj zvládl lépe Nikola Jokič (28 bodů, 13 doskoků a osm asistencí). Marc Gasol se dostal na 15 bodů, 14 asistencí a šest doskoků.

Nikola Jokič proti Memphisu:

Gary Harris s Jamalem Murraym pomohli Nuggets 15 body. Hlavním střelcem poražených Grizzlies byl JaMychal Green s 21 body, Tyreke Evans zapsal 15 bodů.

Indiana odolala v koncovce a slaví výhru 107:104 nad Torontem. Body rozložila mezi Victora Oladipa (21), Bojana Bogdanoviče (19), Lance Stephensona (18) a Darrena Collisona (17). Kyle Lowry vedl Raptors s 24 body, 10 doskoky a osmi asistencemi, Fred VanVleet a Norman Powell dodali po 16 bodech, nevedlo se však DeMaru DeRozanovi, který zvládl jen 13 bodů.

Miami má cennou výhru 109:97 z Minnesoty. Wayne Ellington k tomu pomohl 21 body, když trefil šest trojek na devět pokusů. Goran Dragič připojil 20 a Dion Waiters 17 bodů, Hassan Whiteside se dostal na 16 bodů a 10 doskoků. Minnesotě byli málo tři 18bodoví střelci - Karl-Anthony Towns, Andrew Wiggins a Jimmy Butler, Towns dodal  i 11 doskoků.

Atlanta doma přehrála New York 116:104, ač po první čtvrtině ztrácela 24:39. Dennis Schröder zvládl 26 bodů a osm asistencí a přetlačil 28 bodů Kristapse Porzingise, 26 bodů Courtneyho Lee, 22 bodů Tima Hardawaye Jr. i 10 bodů a 14 asistencí Jarretta Jacka.