C. J. McCollum (vlevo) z Portlandu obchází Allena Crabbeho z Brooklynu.

C. J. McCollum (vlevo) z Portlandu obchází Allena Crabbeho z Brooklynu. | foto: Reuters

Přestřelka v Brooklynu jako jeviště pro hvězdou trojku Portlandu

• 1
Páteční polední střetnutí basketbalové NBA na palubovce Brooklyn Nets skončilo pořádnou střelnicí. Hosté z Portland Trail Blazers si odvážejí vítězství 127:125. Po bodově skromnější první půli se palba spustila v té druhé, kterou hosté získali v poměru 76:72.

Rozhodovalo se 27 sekund před koncem, když hostující pivot Jusuf Nurkič zaznamenal koš s faulem a proměnil i následující šestku - otočil tím na 126:125. Výhru Blazers pak podtrhl C. J. McCollum trestným hodem.

Střeleckou hvězdou utkání byl Damian Lillard, jenž vedl Blazers 34 body (proměnil čtyři trojky ze šesti střel) a připojil devět asistencí, ovšem velký výkon má za sebou i Nurkič (29 bodů, 15 doskoků a čtyři bloky) a McCollum (26 bodů).

Dvouciferný počet bodů si připsal ještě jejich spoluhráč Evan Turner, bylo jich třináct.

Nets vedli po valnou většinu zápasu, ve druhé části měli náskok 11 bodů. Poslední minuta jim však nevyšla.

Allenu Crabbemu, jenž byl v létě vyměněn z Portlandu do Brooklynu, se proti nedávným spoluhráčům příliš nevedlo, trefil jen pět ze 14 střel a dostal se na 12 bodů.

Předčili ho Spencer Dinwiddie s 23 body a šesti asistencemi, Rondae Hollis-Jefferson se 17 body i náhradníci Caris LeVert (14 bodů a šest doskoků) a Joe Harris (13 bodů).