Guillem Vives (vpravo) z Valencie fauluje Augustina Rubita z Bambergu.

Guillem Vives (vpravo) z Valencie fauluje Augustina Rubita z Bambergu. | foto: Euroleague.net

Valencie selhala. Barcelona měla rychle jasno - k poctě svého kapitána

• 0
Španělští šampioni z Valencie měli v devátém kole basketbalové Euroligy na lopatě své německé protějšky Brose Bamberg, ale ve čtvrté čtvrtině vzájemného zápasu selhali a dovolili obrat z 66:52 na 82:83. Rozhodl Ricky Hickman třemi úspěšnými trestnými hody dvě sekundy před koncem.

Vedle precizní exekuce klíčových šestek se Hickman stal i jasně nejlepším střelcem zápasu s 26 body, proměnil pět z osmi trojkových pokusů. Augustine Rubit dodal 13 bodů a osm doskoků, Bryce Taylor se dostal na 10 bodů.

Valencii, které scházejí zranění Bojan Dubljevič a Antoine Diot, vedl Erick Green se 17 body, Will Thomas, Sam Van Rossom a Fernando San Emeterio připojili po 12 bodech.

San Emeterio se pak stal smutným hrdinou závěru - 14 sekund před koncem proměnil jen jednu ze dvou šestek, neproměnil ani závěrečnou trojkovou „modlitbu“.

Ještě tři minuty před koncem přitom Valencie vedla o 12 bodů. Koncovku však domácí opanovali 14:1.

Také „olympijské derby“ mezi Olimpií Milán a Olympiakosem Pireus se rozhodovalo v závěrečné minutě. Jamel McLean z favorizovaného Olympiakosu otočil výsledek 46 vteřin před koncem tříbodovou akcí na 86:85. Domácí ještě měli tři šance na zvrat, jenže pokaždé minuli.

McLean nastřílel celkem 22 bodů a doskočil sedm míčů, Brian Roberts se dostal na 18 bodů a Janis Strelnieks na 14 bodů - všechny však stihl do poločasu. Na milánské straně je Jordan Theodore blýsknul 20 body, Arturas Gudaitis dodal 19 bodů a 10 doskoků.

Sestřih ze zápasu Bamberg - Valencie:

Rychle hotovo měli basketbalisté FC Barcelona, doma porazili Maccabi Tel Aviv 89:67, když po první čtvrtině vedli 22:11 a o poločasu 44:24. Petteri Koponen byl nejlepším střelcem zápasu s 20 body, Rakim Sanders ho podpořil 18 body (šest trojek z devíti střel). Kévin Seraphin připojil devět bodů a 11 doskoků.

Bylo to povedené díkůvzdání barcelonskému kapitánu Juanu Carlosi Navarrovi. Slavilo se přesně 20 let, co se tento skvělý střelec poprvé objevil v prvním týmu, tehdy mu bylo sedmnáct.

Dorazili bývalý trenér Svetislav Pešič, exspoluhráči Rafa Jofresa, Gianluca Basile, Roger Grimau, Jordi Trias, Quique Andreu, Alfons Alzamora, Víctor Sada, Xavi Fernández a Roberto Dueñas, fotbalista Andres Iniesta i klubový prezident Josep Maria Bartomeu.

23.listopadu 2017 v 22:00, příspěvek archivován: 23.listopadu 2017 v 23:37

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

V dresu poraženého Maccabi byl nejvíce vidět DeAndre Kane se 13 body a sedmi doskoky. Jonah Bolden připojil 10 bodů.

Žalgiris Kaunas doma zvládl koncovku vyrovnaného souboje s Anadolu Efes Istanbul. Hlavním střelcem vítězů byl Edgaras Ulanovas s 22 body - 20 z nich si však připsal už v úvodním poločasu. V tom druhém na něj navázal Paulius Jankunas (17 bodů).

Anadolu vedli Bryant Dunston se 17 body, Josh Adams s 15 body a Ricky Ledo se 13 body. Nepovedené hodiny bratrů McCollumů podtrhl Errick pouhými třemi body - jeho mladší sourozenec C. J. McCollum z Portlandu se trápil pro změnu v NBA proti Philadelphii.

Crvena zvezda prohrála pátý zápas za sebou, doma s Baskonií 81:85, a je poslední. Především zásluhou Matthiase Lessorta (celkem 19 bodů) se domácí dostali z deficitu a otočili na 75:73, konec ale patřil Baskům.

Střeleckými jistotami Baskonie byli Johannes Voigtmann se 17 body (plus osm doskoků a pět asistencí), Toko Šengelija s 16 body, Janis Timma s 15 body a Matt Janning s 13 body. K Lessortovi se v domácím dresu přidal 17bodový Ognjen Dobrič.