• 2
Nepřijatelné individuální chyby, ponížení od nováčka, obrovské fiasko. Na fotbalisty Monaka se z francouzských médií valí vlna kritiky, loňský semifinalista Ligy mistrů totiž letos nepostoupí ani ze skupiny. Po domácím debaklu 1:4 s Lipskem v ní skončí poslední. Podívejte se na video.

„Během první půle jsme hráli katastrofálně,“ uznal monacký obránce Andrea Raggi. „Bohužel se v prvním poločase rozhodlo. Udělali jsme spoustu individuálních chyb,“ přidal se stoper Kamil Glik.

Monako mělo před zápasem teoretickou naději na postupové příčky díky remíze Besiktase, který hrál už od 18 hodin. Jenže souboj s Lipskem zkrátka nezvládlo. Už v deváté minutě prohrávalo 0:2.

Sestřihy z Ligy mistrů

Podívejte se na videa z úterních zápasů základních skupin

Napřed si balon do vlastní sítě nešikovně srazil Jemerson, který chvíli poté namazal Lipsku do přečíslení čtyři na dva. Rychlou akci zakončil ranou na zadní tyč Timo Werner. Chybující střední obránce Monaka dostal od deníku L’Equipe za svůj výkon potupnou známku 1 z 10.

Z první půle to ale ani zdaleka nebylo vše, padly v ní všechny zbývající branky. Dvě lipské, jedna monacká. Domácí výběr, který v loňském ročníku Ligy mistrů senzačně došel až do semifinále, s výsledkem 1:4 už nepohnul. A s evropskými poháry se rozloučil už na podzim.

„Ale nevypadli jsme kvůli tomu, že nás opustilo několik hráčů. I když to, že jsme přišli o pět fotbalistů ze základní sestavy, vysvětluje mnohé,“ připomněl Glik odchody Benjamina Mendyho, Bernarda Silvy, Tiemoué Bakayoka či Kyliana Mbappého.

„Dva góly jsme jim darovali. A Lipsko mělo také štěstí, ze tří střel dalo čtyři branky,“ uvedl monacký kouč Leonardo Jardim, který uznal, že Monako nebylo na Ligu mistrů dostatečně silné. „Příští rok musíme být lepší,“ dodal.

Naopak Lipsko má jisté poháry už na jaře, jen zatím neví, zda to bude Evropská liga, či Liga mistrů. Ve skupině je se sedmi body třetí, ale postup nemá ve svých rukou. Z duelu proti Besiktasi musí získat víc bodů než Porto, které doma hraje s Monakem. Případná rovnost bodů by dál poslala díky lepším vzájemným zápasům portugalský tým.

„Jediné, co můžeme udělat, je zkusit vyhrát poslední zápas,“ prohlásil Ralph Hasenhüttl, trenér Lipska. „Avšak když ani deset získaných bodů nebude stačit na osmifinále, bude těžké to skousnout.“