Radko Gudas | foto: AP

Trest pro Gudase: stop na 10 zápasů a ztráta více než 400 tisíc dolarů

• 93
Hokejový obránce Radko Gudas z Philadelphie dostal za faul na útočníka Perraulta z Winnipegu stopku na deset duelů NHL. Na základě výše své mzdy navíc přijde o 408.536,60 dolarů (zhruba 8,9 milionu korun).

Gudas v první třetině čtvrtečního zápasu proti Jets sekl hokejkou do krku ležícího útočníka Winnipegu Mathieua Perraulta. Účastník letošního mistrovství světa byl nejprve vyloučen na dvě minuty, po zhlédnutí záznamu rozhodčí jeho trest změnili na pět minut a do konce zápasu. Perreault nebyl zraněn a vstřelil první gól Winnipegu, který Philadelphii zdolal 3:2 po nájezdech.

Gudasovi u disciplinární komise uškodilo, že je opakovaným provinilcem. Účastník olympijských her v Soči známý svou tvrdou hrou dostal například před dvěma lety distanc na tři zápasy za zákrok na hlavu Miky Zibanejada, minulou sezonu zase zahájil až po stopce na šest duelů, kterou si vysloužil za naražení na hrazení Austina Czarnika v přípravném utkání.