Kyrie Irving dostal po zlomenině v obličeji masku, Boston táhl k výhře nad...

Kyrie Irving dostal po zlomenině v obličeji masku, Boston táhl k výhře nad Brooklynem. | foto: AP

Maskovaný Irving táhl Boston, 38 Hardenových bodů Houstonu nestačilo

• 9
Třináctá výhra v řadě. Bostonští basketbalisté vládnou v NBA, v Brooklynu slavili výsledek 109:102, když se do jejich sestavy mohl vrátit Kyrie Irving. Houston doma neubránil Toronto, prohrál 113:129 a po čtvrté porážce spadl z čela Západní konference.

Zlomeninu v Irvingově obličeji bude v následujících týdnech chránit maska. Takto vybaven zvládl hvězdný rozehrávač 25 bodů a pět asistencí proti Brooklynu.

Do dvouciferných čísel se dostala celá základní pětka Celtics. Marcus Morris dodal 21 bodů a 10 doskoků za pouhých 25 minut, Jayson Tatum zvládl 19 bodů. Al Horford připojil 17 bodů a 11 doskoků a Jaylen Brown dodal 14 bodů.

Celtics měli po většinu zápasu navrch, jen minuty kolem poločasové přestávky nezvládli a ztratili až 13bodový náskok. Po návratu ze šaten si ho však vytvořili znovu a duel kontrolovali. Boston je prvním týmem v historii NBA, který vstoupil do sezony dvěma porážkami a pak na ně navázal třinácti výhrami.

„Je to neuvěřitelná šňůra. Teď nastane šílenství kolem toho, kdy ta série skončí. V sobotu přijedou Golden State Warriors, těším se na ten blázinec,“ řekl Irving k utkání s obhájci titulu, kteří jsou rovněž ve formě a vyhráli sedm posledních zápasů.

Nejlepším střelcem domácích byl s 19 body náhradník Joe Harris. Rondae Hollis-Jefferson sekundoval se 16 body.

Útočná podívaná se konala v Houstonu, domácí dovolili Torontu 129 bodů a podlehli rozdílem 16 bodů. Je to jejich první nezdar po šesti úspěších. Rozhodla druhá čtvrtina, kterou Raptors opanovali 45:31.

Rockets bylo málo 38 bodů, 11 asistencí a šest doskoků v podání Jamese Hardena. Navíc proměnil všech 19 trestných hodů, což je nový klubový rekord. Jenže také si připsal devět ztrát a z pole se trefil pouze osmkrát z 25 pokusů. Trevor Ariza ho doplnil 20 body a osmi doskoky.

Toronto se spolehlo na DeMara DeRozana, který se 27 body vévodí šestici dvouciferných střelců. Kyle Lowry zvládl 19 bodů, 10 asistencí a pět doskoků a na 19 bodů se dostal i náhradník C. J. Miles, který trefil šest trojek na devět pokusů.

Sestřih ze zápasu Houston - Toronto:

V texaském derby mezi Dallasem a San Antoniem naopak stovka nepadla, favorizovaní hosté uspěli 97:91. Pro Mavericks se jedná už 14. nezdar v této sezoně.

Díky úspěchu v Dallasu oslavil kouč Gregg Popovich 500. vítězství na hřištích soupeřů. Pouze Pat Riley a Don Nelson mají v této statistice více výher. Spurs jsou na třetím místě Západní konference, přestože stále hrají bez Kawhiho Leonarda a Tonyho Parkera.

LaMarcus Aldridge vedl Spurs 32 body - je to jeho nejlepší střelecký výkon v tomto ročníku. Potvrdil tím, že se mu daří. V průměru má zhruba 23 bodů na zápas, výrazně víc než v předchozích dvou sezonách v dresu San Antonia.

„Vím si věřím a víc hraju svou hru. ‚Pop‘ (trenér Popovich) provedl nějaké změny, takže mohu hrát víc podle sebe, hraju sebevědoměji a funguje nám to,“ řekl Aldridge.

Patty Mills zvládl 19 bodů. V dresu Mavericks na sebe upozornil nováček Dennis Smith Jr., který si zlepšil osobní rekord na 27 bodů. (pět trojek).