Trey Thompkins (vlevo) z Realu Madrid pod tlakem Rinaldse Malmanise (8) a...

Trey Thompkins (vlevo) z Realu Madrid pod tlakem Rinaldse Malmanise (8) a Jordana McRaeho z Baskonie. | foto: Euroleague.net

Večer velkých výprasků: Real selhal v Baskicku, Chimki v Aténách

• 0
Úterý 14. listopadu se zapsalo jako den velkých selhání. Přední celky basketbalové Euroligy se v sedmém kole nepotkaly s formou. Real Madrid si na palubovku Baskonie dojel pro výprask 75:105. Dosud skvěle hrající Chimki selhalo v hale Panathinaikosu Atény 65:93.

Vysokou domácí porážku muselo strpět také Maccabi Tel Aviv. S Anadolu Efes Istanbul narazilo 72:92. Dramatickou koncovku tak viděli pouze diváci v Malaze, domácí sice dostali duel se Žalgirisem Kaunas do prodloužení, v něm však padli 83:85.

Real podlehl ve třetím euroligovém souboji za sebou, navíc ztratil i ligový duel s FC Barcelona. V derby na palubovce Baskonie vůbec nestačil a už první čtvrtinu ztratil 17:36. Jeho obrana inkasovala 64 bodů do poločasu a 88 bodů za tři čtvrtiny a zápas dovedla k nejtěžší klubové porážce v novodobé historii Euroligy.

Luka Dončič za poražené zaznamenal 18 bodů, ale zůstal těžce osamocen. K už tradiční střelecké opoře madridského klubu se přidal jediný další dvouciferný střelec - podkošová posila Edy Tavares v závěru svou bilanci vylepšila na 10 bodů plus sedm doskoků.

Sestřih ze zápasu Baskonia - Real Madrid:

To excelující Baskonia měla hned pět střelců s 10 a více body, trefilo se všech dvanáct hráčů vítězného týmu. Nejlepší čísla si odnesli Rodrigue Beaubois (15 bodů) a Marcelinho Huertas (13 bodů a šest asistencí).

Také Chimki mají v úterý jediného střeleckého hrdinu - Alexeje Šveda se 17 body, Thomas Robinson přidal osm bodů a 10 doskoků. Na výrazně vyváženější ofenzivu Panathinaikosu to však nestačilo.

Řecké mistry táhl Marcus Denmon s 24 body (trefil sedm z devíti trojek), James Gist přidal 12 bodů a šest doskoků, Nick Calathes 11 bodů a 11 asistencí.

Skvělou formu z posledních týdnů potvrdili Errick McCollum a Vladimir Štimac, svému Anadolu Efes Istanbul zajistili výhru z Maccabi. Výjimečný střelec McCollum zaznamenal 31 bodů, když proměnil osm z jedenácti tříbodových pokusů. Štimac dodal double-double za 15 bodů a 13 doskoků. Dařilo se však i Rickymu Ledovi (10 bodů a devět doskoků) či Bryantu Dunstonovi (10 bodů a šest doskoků).

Errick McCollum řádí proti Maccabi:

Unicaja Málaga smazala ve čtvrté části ztrátu 11 bodů a se Žalgirisem si o výhru zahrála v prodloužení, jenže v něm stejně padla. Mužem zápasu je litevský reprezentant Edgaras Ulanovas, který trefil vítěznou střelu v poslední sekundě nastavené pětiminutovky.

Rozhodující trefa zápasu:

14.listopadu 2017 v 23:11, příspěvek archivován: 14.listopadu 2017 v 23:56

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

FEARLESS. Ulanovas from bczalgiris at the buzzer for the win #7DAYSMagicMoment https://t.co/56ZNxdtC5N #EuroLeague

Nejlepším střelcem Žalgirisu je Kevin Pangos s 21 body, dodal i pět asistencí, Arturas Milaknis nastřílel 13 bodů, Ulanovas dodal 10 bodů. Málagu táhl Ray McCallum s 19 body; právě on poslal duel do prodloužení. Jeff Brooks se blýskl 16 body a 11 doskoky.