Otto Porter Jr. z Washingtonu přihrává, sleduje ho Bogdan Bogdanovič ze...

Otto Porter Jr. z Washingtonu přihrává, sleduje ho Bogdan Bogdanovič ze Sacramenta, | foto: AP

Washington vyhrál potřetí v řadě, Cleveland smazal obří ztrátu

• 10
Basketbalový Washington získal v NBA třetí vítězství za sebou - a všechna byla nejméně o 15 bodů. Se Sacramentem si doma poradil 110:92. Wizards teď patří třetí místo na Východě za Bostonem a Detroitem. Cleveland uspěl v New Yorku 104:101, přestože čtrnáct minut před koncem ztrácel 23 bodů.

Wizards doma zdolali jeden z nejslabších celků soutěže zásluhou zvratu ve druhé čtvrtině, kterou získali 32:19, po návratu ze šatny své vedení stupňovali až na 22 bodů. Tomáš Satoranský opět nastoupil až v samotné koncovce, za tři minuty dvakrát doskočil míč, minul jediné své zakončení a zaznamenal jednu ztrátu.

John Wall se po zranění ramene vrací do pohody, proměnil osm z devíti pokusů a k 21 bodům dodal devět asistencí.

Za dva zápasy této sezony tak Wall nastřílel do koše Sacramenta celkem 40 bodů a neproměnil jedinou z deseti trojek. Ve zbylých deseti utkáních má bilanci pěti proměněných z 32 pokusů z dálky.

„Mám pocit, že jsem si bral pořád stejné střely. Ale prostě jsem je proti nim zase dával, z nějakého mně neznámého důvodu. Proti ostatním se mi prostě tak nedaří,“ řekl Wall, který se spoluhráči vybojoval třetí domácí výhru za sebou.

Marcin Gortat zvládl 18 bodů a sedm doskoků. „Hrajeme teď mnohem intenzivněji a zlepšili jsme se hlavně v obraně,“ těšilo polského pivota. Otto Porter Jr. s Mikem Scottem přidali po 15 bodech a Bradley Beal zvládl 14 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí.

Dvouciferné hodnoty v kolonce bodů mělo šest domácích hráčů, soupeře navíc Washington předčil na doskoku 50:34. V dresu poražených Kings stačilo zkušenému rozehrávači Georgi Hillovi k pozici nejlepšího střelce pouhých 16 bodů. Zach Randolph a Buddy Hield přidali po 12 bodech.

Korver střílel, Thomas si řekl o technickou

V minulém ročníku to byli Cleveland Cavaliers, kdo prohrál několik zdánlivě vyhraných zápasů, teď sami předvedli velký obrat v New Yorku. Letošní bilanci srovnali na 7-7. Na smazání 15bodové ztráty z poslední dvanáctiminutovky použili v této části devět úspěšných tříbodových střel. O pět z nich se postaral Kyle Korver, autor 21 bodů.

Jak LeBron James urazil hráče New York Knicks

Spor mezi Jamesem a Kanterem vznikl částečně vinou nediplomatického výroku hvězdy Clevelandu na adresu slavného klubu. Více najdete zde.

LeBron James byl nejlepším střelcem vítězů s 23 body, připojil k nim 12 asistencí a devět doskoků. V závěru první čtvrtiny dostal do potyčky s Enesem Kanterem a oba obdrželi technickou chybu.

Dwyane Wade si připsal 15 bodů a osm doskoků, Derrick Rose proti bývalému klubu absentoval. První zápis do statistik Cavaliers má Isaiah Thomas - zraněný rozehrávač si z lavičky náhradníků řekl o technickou.

Sestřih ze zápasu New York - Cleveland:

Na opačné straně zaznamenal Kristaps Porzingis „jen“ 20 bodů (střelba 7/21) a sedm doskoků, Tim Hardaway Jr. ho zastupoval 28 body, 10 doskoky a pěti asistencemi, Enes Kanter se vytáhl na 20 bodů a 16 doskoků.

Ani 36 bodů Devina Bookera nepomohlo Phoenixu k výhře nad LA Lakers, doma s divizním soupeřem padl 93:100. Hvězdou vítězného týmu byl náhradník Jordan Clarkson, který stihl 25 bodů za 26 minut. Kentavious Caldwell-Pope i Brook Lopez nastříleli 15 bodů, posledně jmenovaný zvládl i 10 doskoků. Na konto poražených Suns přidal T. J. Warren 23 bodů a osm doskoků.

Devin Booker proti LA Lakers:

Orlando marně dotahovalo na palubovce Golden State, šampionům podlehlo 100:110. Do sestavy vítězných Warriors se vrátil Kevin Durant (21 bodů, osm asistencí, sedm doskoků), kvůli potížím s dolní končetinou naopak absentoval Stephen Curry. Shaun Livingston ho zastoupil 16 body a šesti asistencemi, . Draymond Green zapsal 20 bodů. Magic našli nejlepšího střelce z Nikolovi Vučevičovi s 20 body.

Philadelphia zvládla koncovku na palubovce LA Clippers a veze si výhru 109:105. Duel opanovalo trio mladíků ze Sixers - Joel Embiid zapsal 32 bodů a 16 doskoků, Robert Covington dodal 31 bodů a Ben Simmons 22 bodů a 12 asistencí. Clippers nepomohlo 31 bodů, sedm doskoků, šest asistencí a pět zisků v podání Loua Williamse ani 29 bodů a šest doskoků Blakea Griffina.

Sestřih ze zápasu LA Clippers - Philadelphia:

DeMarcus Cousins dovedl 22 body, 16 doskoky a sedmi asistencemi své New Orleans k vítězství 106:105 nad Atlantou. Přidali se k němu Darius Miller s 21 body celkem, z toho 14 v poslední čtvrtce, a E’Twaun Moore s 24 body. Anthony Davis se uskromnil na 13 bodech, 10 doskocích a sedmi asistencích.

Hawks prohráli čtvrtý zápas v řadě a s bilancí pouhých dvou výher ze 14 zápasů v sezoně se dělí o pozici nejhoršího týmu ligy s Dallasem. Kent Bazemore v jejich dresu zapsal 22 bodů a sedm asistencí.

Minnesota si poradila s Utahem 109:98, Karl-Anthony Towns k tomu dopomohl 24 body a 13 doskoky, Jeff Teague 22 body, Jimmy Butler 21 body a 10 asistencemi a double-double má i Taj Gibson s 15 body a 10 doskoky. Donovan Mitchell jim oponoval 24 body.

Milwaukee přehrálo Memphis 110:103, v závěru se mohlo spolehnout hlavně na pivotmana Johna Hensona, který v poslední čtvrtině zaznamenal osm ze svých 17 bodů. Janis Adetokunbo k výhře přispěl 27 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi. Tyreke Evans se v poslední části snažil neméně, ale ani jeho 14 bodů (z celkových 27) s výsledkem nehnulo. Dillon Brooks zaznamenal 19 bodů.

Portland ubránil Denver na 82 bodech a sám jich nastřílel 99, C. J. McCollum i Jusuf Nurkič k tomu napomohli 17 body, Damian Lillard přidal 15 bodů, sedm asistencí, pět doskoků a čtyři zisky. Nejlepšími střelci utkání byli 18 bodoví Paul Millsap a Jamal Murray z poraženého celku.