Luka Dončič (vlevo) z Realu Madrid se snaží přelstít obranu Maccabi Tel Aviv....

Luka Dončič (vlevo) z Realu Madrid se snaží přelstít obranu Maccabi Tel Aviv. Dotírá na něj John DiBartolomeo. | foto: Euroleague.net

De Colo vedl CSKA k suverénní výhře, Dončič tentokrát Real nespasil

• 1
CSKA Moskva má po šesti euroligových kolech pět vítězství. To poslední si basketbalisté ruského velkoklubu zajistili skvělým představením proti Valencii, španělské mistry rozebrali 94:67. Druhou porážku za sebou utrpěl Real Madrid, v hale Maccabi Tel Aviv nestačil 83:90.

Hvězdou zápasu byl francouzský reprezentant Nando De Colo, svému předchozímu evropskému zaměstnavateli nasázel 23 bodů za pouhých 20 minut na hřišti. Proměnil osm z deseti střel a všechny čtyři trestné hody.

Cory Higgins k výhře dopomohl 16 body, dalších pět jejich spoluhráčů se sešlo na osmi bodech.

Nejvýraznější postavou Valencie byl německý obr Tibor Pleiss (12 bodů a sedm doskoků), Fernando San Emeterio a Bojan Dubljevič dodali po 11 bodech.

Real Madrid si neporadil s Maccabi a poprvé v sezoně opustí první pozici v euroligovém pořadí. Duel se zlomil až v posledních minutách, kdy si slovo vzali domácí Alex Tyus (celkem 14 bodů a sedm doskoků) a Pierre Jackson (13 bodů). Střelcem zápasu byl DeShaun Thomas s 21 body, Michael Roll pomohl 16 body. Celkově hráči Maccabi doskočili klubový rekord 53 míčů.

Hosty z Madridu znovu táhl osmnáctiletý Luka Dončič, předvedl i výjimečných sedm bodů v řadě, když po čtyřech trestných hodech proměnil i trojku, v posledních minutách však třikrát minul. Jeho 19 bodů, šest doskoků a šest asistencí výsledek nezměnilo.

Anthony Randolph se po zranění vrací v solidní formě, dokazuje to jeho 13 bodů a devět doskoků. Veterán Felipe Reyes a Facundo Campazzo dodali po 12 bodech.

Sestřih ze zápasu Maccabi Tel Aviv - Real Madrid:

Také FC Barcelona prožívá nezdar, jako první tým v soutěži se musela sklonit před Anadolu Efes Istanbul, když doma padla 85.89. Její závěrečný tlak vyšel naprázdno. Hned tři hráči hostujícího celku předvedli výborné výkony: Vladimir Štimac zapsal 22 bodů a osm doskoků, Ricky Ledo s Errickem McCollumem přidali po 21 bodech.

Kataláncům nestačil výkon francouzského dua Kévin Seraphin (19 bodů) a Thomas Heurtel (12 bodů a devět asistencí), Victor Claver přispěl 12 body.

Drtivou porážku 62:94 museli doma strpět hráči Milána od Žalgirisu Kaunas. Do osmé minuty byl zápas vyrovnaný, pak se nůžky mezi oběma týmy začaly prudce otevírat.

Nejlepším ze šesti dvouciferných střelců Žalgirisu byl 13bodový Paulius Jankunas. Litevský veterán je nyní šestý nejlepší euroligový střelec, když překonal Sergia Llulla, lepší než jeho 2 539 bodů jsou jen Juan Carlos Navarro, Vassilis Spanulis, Miloš Teodosič, Marcus Brown a Felipe Reyes.

Milánu nepomohlo 13 bodů Andrewa Goudelocka a 12 bodů Jordana Theodora.