Nymburský křídelník Kendrick Ray (vlevo) ční nad Hamadym N'Diayem z Avellina.

Nymburský křídelník Kendrick Ray (vlevo) ční nad Hamadym N'Diayem z Avellina. | foto: FIBA

Naděje jenom plápolala. Nymburk v Lize mistrů dotahoval v Itálii marně

• 1
Nymburští basketbalisté neuspěli v pátém kole Ligy mistrů na hřišti italského Avellina 63:80, připsali si třetí porážku a propadli se do dolní poloviny tabulky. Tam mají shodnou bilanci jako další tři týmy. Před svým dalším soupeřem Ostende jsou jen díky lepšímu skóre.

Nymburk šel do utkání se snahou zopakovat minulou venkovní výhru v Bonnu. A proti oslabenému italskému celku bez tří klíčových hráčů si věřil, jenže trenér Oren Amiel rovněž nemohl nasadit nejsilnější sestavu, protože mu chyběl kapitán Pavel Pumprla.

Navíc se nedařilo zastavit amerického střelce domácích Jasona Riche, který nakonec nasbíral 23 bodů.

Avellino tak začalo brzy utíkat a už v první čtvrtině získalo náskok devíti bodů. Nymburk se sice ve druhé čtvrtině chytnul a držel se ve hře, ale snížil jen na 34:38.

Pak však Italové znovu rychle utekli na 13 bodů a výhru už nepustili. Na nymburská snížení dokázali zareagovat a v závěru naopak ještě skóre navýšili.

Sestřih ze zápasu Avellino - Nymburk

I proto, že Nymburku se proti dobré obraně Avellina nedařila střelba a ani souhra. Za celý zápas nasbíral jen 10 asistencí a musel se více spoléhat na individuální akce. Střelbu měl jen 36 procent. Dařilo se pouze Vojtěchovi Hrubanovi, který byl s 18 body za čtyři trojky z pěti pokusů nejlepším střelcem hostů.