Ondřej Kaše (vlevo) z Anaheimu střílí kolem svého spoluhráče Nicka Ritchieho a...

Ondřej Kaše (vlevo) z Anaheimu střílí kolem svého spoluhráče Nicka Ritchieho a Viktora Arvidssona z Nashvillu. | foto: AP

Útočník Kaše bodoval potřetí za sebou, McDavid řídil výhru Edmontonu

• 15
Talentovaný útočník Ondřej Kaše ve své druhé sezoně v NHL o sobě dává hodně vědět. V pátečním souboji Anaheimu s Nashvillem sice jednou asistencí nezabránil domácí prohře 3:5, bodově se však prosadil po dvou gólech už ve třetím startu za sebou. V dalším duelu zabral trápící se Edmonton výsledkem 6:3 nad New Jersey, proti kterému si tři asistence připsal Connor McDavid.

V repríze posledního finále Západní konference se opět radoval z výhry nakonec postupující celek z play-off - Nashville. Domácí Anaheim, jenž byl střelecky mírně aktivnější 38:30, padl 3:5 poté, co nezachytil úvod zápasu a postupně ztrácel o tři branky.

V první třetině Predators poslali do trháku Scott Hartnell a Roman Josi, na které v úvodu druhého dějství navázal ještě Matt Irwin. Nulu na kontě Ducks umazal až v 25. minutě Antoine Vermette, kterému asistoval český mladík Ondřej Kaše (15:19, 0+1, -1, 4 střely).

21letý rodák z Kadaně tak bodoval po gólech proti Carolině a Torontu už ve třetím navazujícím startu. S průběžnými pěti góly je po Davidu Pastrňákovi z Bostonu (6 branek) druhým nejlepším českým střelcem v soutěži a s 8 body (5+3) z 10 startů mu patří šestá příčka v produktivitě mezi krajany.

Za stavu 1:3 ještě v daném dějství oba celky využily početní převahu a podruhé do kabin se tak odcházelo se skóre 2:4. V 48. minutě pak pro Anaheim vykřesal naději kontaktní trefou Jakob Silfverberg, na vyrovnání ale domácí nedosáhli a naopak P.K. Subban v 60. minutě přes celé kluziště zamířil do prázdné brány s gólovou pojistkou.

Po dvou prohrách s Washingtonem 2:5 a Pittsburghem 2:3 trápící se hokejisté ambiciózního Edmontonu zabrali a přestříleli 6:3 New Jersey. Dosáhli tak na svou teprve čtvrtou výhru z dosavadních dvanácti startů.

Třemi asistencemi jí řídil nejproduktivnější muž uplynulého ročníku NHL Connor McDavid, jenž v úvodu sezony při rozpačitých výkonech Oilers zůstával v tabulce kanadského bodování za svými možnostmi. Po loňské 100bodové sezoně (na danou metu dosáhl jako jediný hráč v NHL) se tříbodovým výkonem proti Devils kanadský šikula zlepšil už na 16 zápisů (5+11) a poskočil na průběžnou osmou příčku ligové produktivity. Zbytku ligy se zatím utrhlo produktivní duo Tampy Bay, Steven Stamkos s 24 body a Nikita Kučerov s 21 body. Nejlepší Čech, Jakub Voráček z Philadelphie, je aktuálně 12. se stejně jako McDavid šestnácti body na kontě (2+14).

Edmonton vypálil na bránu Cory Schneidera celkově 42 puků a do vedení se utrhl už od samotného začátku zápasu, který odstartovala využitá přesilovka z 6. minuty od Draka Caggiuly. Hosté sice postupně srovnali stav na průběžných 2:2, ve druhé dvacetiminutovce ale Oilers zásahy Oscara Klefboma a Milana Lucice opět odskočili a v závěrečném dějství si již výsledek pohlídali. Jediným českým zástupcem v utkání byl hostující centr Pavel Zacha (16:09, -1, 2 střely).

Anaheim Ducks - Nashville Predators 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Branky: 24:24 Vermette (O. Kaše, N. Ritchie), 39:45 H. Lindholm (Rakell), 47:41 Silfverberg (D. Grant, Wagner) - 06:26 Hartnell (Josi, Åberg), 19:11 Josi (Sissons, F. Gaudreau), 23:05 Irwin (Y. Weber, F. Gaudreau), 37:20 Arvidsson (Ekholm, Fiala), 59:42 P. K. Subban (Rinne, Watson). Rozhodčí: O'Halloran, Skilliter – Shewchyk, Knorr. Diváci: 16 523.

Anaheim Ducks Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Jaycob Megna, Vatanen – Rakell, Perry, Cogliano – Vermette, Silfverberg, N. Ritchie – D. Grant, O. Kaše, Rasmussen – Wagner, L. Shaw, Boll.

Nashville Predators Rinne (Saros) – Josi, Ekholm, Jemelin, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Hartnell, Johansen, Arvidsson – F. Forsberg, Sissons, C. Smith – Fiala, Järnkrok, Åberg – C. McLeod, F. Gaudreau, Watson.

Edmonton Oilers - New Jersey Devils 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky: 05:40 Caggiula (McDavid, Letestu), 08:55 R. Strome (Caggiula, A. Larsson), 26:03 Klefbom (Maroon, McDavid), 38:56 Lucic (Nugent-Hopkins, Slepyšev), 53:18 Draisaitl (McDavid, Benning), 58:08 Nugent-Hopkins - 15:00 Hall (Wood), 25:02 Bratt (Hischier, Severson), 54:25 Gibbons (Butcher, Stafford). Rozhodčí: Frederick L’Ecuyer, Brad Meier – Scott Cherrey, Shane Heyer.

Edmonton Oilers Talbot (Brossoit) – Nurse, A. Larsson, Klefbom, Benning, Russell, Gryba – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic (A), Nugent-Hopkins (A), Slepyšev – Caggiula, R. Strome, J. Jokinen – Pakarinen, Letestu, Kassian.

New Jersey Devils Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Santini, J. Moore, Severson, Müller, Butcher, Prout – Hall (A), Hischier, Stafford – Gibbons, Henrique (A), Bratt – Boyle, Zacha, J. Hayes – Wood, Coleman.