Jorgos Printezis (vpravo) z Olympiakosu se tlačí ke koši Barcelony přes Anteho...

Jorgos Printezis (vpravo) z Olympiakosu se tlačí ke koši Barcelony přes Anteho Tomiče (vlevo) a Adriena Moermana. | foto: Euroleague.net

Barcelona si poradila s Olympiakosem, její fandové volali po svobodě

• 2
Po pátém kole nezbyl v basketbalové Eurolize neporažený. Olympiakos Pireus podlehl v hale FC Barcelona po matném ofenzivním představení 51:73. Souboj dvou klasických „sovětských“ klubů získalo ruské CSKA Moskva, na domácí palubovce přehrálo litevský Žalgiris Kaunas 94:91. Na čele pořadí se se čtyřmi výhrami sešly CSKA, Olympiakos, Real Madrid a Chimki.

Nepříliš pohledný duel v katalánské metropoli domácí kontrolovali už od druhé čtvrtiny, rozhodl však vstup do desetiminutovky čtvrté, kdy se náskok Barcelony rychle dostal na 20 bodů.

Nejlepším střelcem zápasu byl s pouhými 13 body francouzský pivot v barcelonských službách Kévin Seraphin, Pierre Oriola dodal 11 bodů, většinu z nich v klíčových chvílích zápasu. Domácí ukončili sérii tří nezdarů.

Za Olympiakos se na 11 bodů zmohl Janis Papapetru. Tentokrát byla absence kapitána Vassilise Spanulise citelná. Klub z Pirea vyrovnal 51 body svůj nejhorší euroligový výkon v ofenzivě.

Fanoušci Barcelony dali během utkání jasně najevo svou preferenci a v reakci na chystaný soud s představiteli katalánské samosprávy hromadně skandovali: „Libertad.“

03.listopadu 2017 v 21:19, příspěvek archivován: 03.listopadu 2017 v 22:58

VIDEO: ???? S?quence forte a Barcelone : le public chante "libertad, libertad" en soutien aux dirigeants catalans ?? #IndependenciaCatalunya #FCBOLY https://t.co/ANDmraNXGr

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Séquence forte à Barcelone : le public chante "libertad, libertad" en soutien aux dirigeants catalans #IndependenciaCatalunya #FCBOLY https://t.co/ANDmraNXGr

Střetnutí o severovýchod Evropy mezi CSKA a Žalgirisem mělo své hrdiny v moskevské dvojici Nando De Colo, Will Clyburn. Francouzský křídelník prožil parádní večer, když k 25 bodům přidal 10 asistencí, jeho americký parťák připojil 26 bodů.

Žalgirisu vyšel vstup do zápasu, jenže pak převzali iniciativu domácí a o poločasu vedli 51:36.

Celek z Kaunasu dokázal skóre jen kosmeticky upravit, pomohla mu v tom i závěrečná trojka Pauliuse Valinskase.

Tahounem litevského celku byl srbský rozehrávač Vasilije Micič s 20 body a sedmi asistencemi.

Sestřih ze zápasu CSKA - Žalgiris:

Anadolu Efes Istanbul zůstává jediným týmem, který letos ještě nevyhrál, doma nestačilo na Unicaju Málaga 74:79.

Během druhé půle to pro „modré“ už vypadalo nadějně, ale ve čtvrté části ztratili svůj šestibodový náskok a obrátit vývoj zápasu zpět na svou stranu už nedokázali.

Celek ze španělské Andalusie táhla třináctibodová trojice Ray McCallum, Nemanja Nedovič a Giorgi Šermadini; Nedovič navíc zaznamenal osm asistencí. Střelcem zápasu byl istanbulský pivot Vladimir Štimac, k 17 bodům připojil 11 doskoků. Brock Motum nastřádal 16 bodů a sedm doskoků.