Brandon Ingram (vlevo) z LA Lakers a Damian Lillard z Portlandu sledují, jak...

Brandon Ingram (vlevo) z LA Lakers a Damian Lillard z Portlandu sledují, jak dopadne střela druhého jmenovaného. | foto: AP

Hvězdy Golden State zářily, San Antonio dohrávalo bez trenéra

• 54
Hit Západní konference NBA ovládli basketbalisté Golden State Warriors, z palubovky San Antonia Spurs vezou výhru 112:92. V Portlandu se odehrávalo výrazně větší drama, domácí Trail Blazers nakonec udolali LA Lakers 113:110, když se v poslední sekundě trefil Damian Lillard.

Golden State si z Texasu do Kalifornie vezou suverénní výhru, ovšem ne po suverénním průběhu. Celý první poločas hosté prohrávali, dokonce až o 19 bodů. Radost domácího publika však byla předčasná, i z takovýchto problémů se Warriors vyhrabali a ve druhé půli sami vládli.

„Možná bychom měli v každém utkání začínat s dvacetibodovým mankem. I loni se nám to stávalo, jednou za čtyři pět zápasů, až v play-off ne,“ řekl trenér Steve Kerr.

Střeleckým lídrem vítězů byl Klay Thompson s 27 body, univerzálním výkonem přispěli hvězdní Kevin Durant, autor 24 bodů, osmi doskoků, pěti asistencí a tří bloků, či Stephen Curry s 21 body, osmi doskoky, čtyřmi asistencemi a třemi zisky. Draymond Green se dostal na 16 bodů a sedm asistencí.

Domácí Spurs měli jen tři dvouciferné střelce, k LaMarcusi Aldridgeovi (24 bodů a 10 doskoků) s připojili Kyle Anderson (16 bodů a sedm doskoků) a Pau Gasol (11 bodů).

San Antonio dohrávalo první odvetu za hladké vyřazení ve finále Západní konference bez kouče Gregga Popoviche, kterému ve 44. minutě rozhodčí udělil dvě technické chyby v rychlém sledu za protesty, a po úvodních čtyřech výhrách mají nyní na kontě už čtyřzápasovou sérii porážek a stále čeká na dorovnání své bilance výher s Philem Jacksonem.

Sestřih ze zápasu San Antonio - Golden State:

Ve středu mohl portlandský Damian Lillard rozhodnout zápas s Utahem, v koncovce však minul, ve čtvrtek podobnou chybu neudělal a proti Lakers svou střelu proměnil. Celkem nastřádal 32 bodů, šest doskoků a pět asistencí.

Jusuf Nurkič podpořil Lillarda 28 body a C. J McCollum je doplnil 22 body. Blazers se museli obejít bez doskoků zraněného Al-Farouqa Aminua. Nigerijský pivot bude kvůli problému s kotníkem až na tři týdny mimo.

Damian Lillard v duelu proti LA Lakers:

Nejlepším střelcem hostů byl zkušený pivot Brook Lopez s 27 body. mladý náhradník Kyle Kuzma vysázel 22 bodů. Kentavious Caldwell-Pope si zapsal 14 bodů, jeho vyrovnání 15 sekund před koncem však Lakers nepomohlo. Lonzo Ball má za sebou nejhorší zápas v NBA, minul obě své střely a k bodové nule dodal za 28 minut jen čtyři asistence a tři doskoky.