Tyson Chandler (vlevo) a Alex Len slaví povedenou akci Phoenixu.

Tyson Chandler (vlevo) a Alex Len slaví povedenou akci Phoenixu. | foto: AP

Detroitská jízda se zastavila v LA. V Brooklynu řádil nový James

• 15
Dva nejlepší kalifornské týmy porazili, na palubovce LA Lakers však basketbalisté Detroitu narazili. V úterním duelu NBA padli 93:113 a po třetí porážce v novém ročníku opouštějí čelo Východní konference.

Pistons se mohli výhrách nad Clippers a Golden State dostat na první příčku v celé NBA, ale Lakers byli proti. Překonali svůj slabší start a od poloviny úvodní čtvrtiny navyšovali rozdíl ve skóre přes 20bodovou hranici.

Mladý tým Lakers pod vedením mladého trenéra Luka Waltona odehrál povedené utkání, sedm střelců pokořilo desetibodovou hranici. Dařilo se dvěma náhradníkům Lakers - Julius Randle má 17 bodů, když minul jen dvě z devíti střel, Kyle Kuzma připojil 16 bodů.

Larry Nance Jr. dodal double-double za 14 bodů a 12 doskoků, Lonzo Ball s Brandonem Ingramem a Kentaviousem Caldwellem-Popem zvládli po 13 bodech. Zvlášť pro křídelníka s přezdívkou KCP je to sladká výhra, v Detroitu až do letošního jara působil, klub mu však nenabídl novou smlouvu.

Pistons nestačily výkony 18bodových Reggieho Jacksona s Tobiase Harrise, Andre Drummond nastřádal 10 bodů, 12 doskoků a pět asistencí.

Setkání Janise Adetokunba z Milwaukee Bucks s hvězdnou trojkou Oklahoma City Thunder bylo dalším z taháků programu NBA.

Řecký mladík posbíral 28 bodů a osm doskoků, ale jeho výkon na hosty nestačil, byl totiž jediným dvouciferným střelcem svého týmu. Bucks padli 91:110.

Paul George táhl vítězné Thunder 20 body, Carmelo Anthony s náhradníkem Jeramim Grantem dodali po 17 bodech a Steven Adams zaznamenal 14 bodů a 11 doskoků. Russell Westbrook útočil na další triple-double 12 body, 10 doskoky a devíti asistencemi.

Phoenix si dojel pro výhru 122:114 do Brooklynu. Suns na soupeřově hřišti vedli ve třetí čtvrtině 83:65, ale poté dovolili domácím šňůru 23:2. Rozjetí Nets pokračovali v náporu a ještě v polovině poslední části vedli o osm bodů, hostům se však povedlo utkání otočit ve svůj prospěch.

„Vzali jsme si oddechový čas a dali se dohromady,“ řekl o soupeřově bodové sérii Devin Booker, jenž k výhře Suns přispěl 32 body. „To je rozdíl proti minulé sezoně, kdy jsme se v takových situacích začali tak akorát hádat,“ dodal.

Vedle Bookera vítězům významně pomohl i Mike James. Nedraftovaný nováček působící v NBA na dvoucestnou smlouvu si připsal 24 bodů, pět asistenci a čtyři zisky. T. J. Warren pak připojil 20 bodů (včechny po poločasové pauze) a 11 doskoků.

V dresu  poražených zaujal 33 body D’Angelo Russell, Rondae Hollis-Jefferson sekundoval 21 body a sedmi doskoky.

Sestřih ze zápasu Brooklyn - Phoenix:

Indiana zdolala Sacramento 101:83, celkem 17 body ji vedl chorvatský kanonýr Bojan Bogdanovič. Jeho srbský jmenovec Bogdan Bogdanovič zaznamenal sedm bodů, další nováček De’Aaron Fox byl s 18 body a pěti asistencemi nejlepším hráčem poražených Kings.

Další povedený duel v dresu vítězných Pacers má za sebou Domantas Sabonis, dostal se na 12 bodů, nový osobní rekord 16 doskoků a pět asistencí. Thaddeus Young se na vítězství podílel 15 a Victor Oladipo 14 body.