Trenér Chelsea: Hodně špatný výkon. Doufám, že to byla jen výjimka

• 4
Když před dvěma týdny poprvé v kariéře zažil, aby jeho tým v Lize mistrů třikrát inkasoval, mohl se trenér Antonio Conte utěšovat: máme alespoň bod. Od AS Řím však Chelsea dostala tři góly i v odvetě a tentokrát odpověď nenašla. Zápas skončil 0:3 a kouč poražených viděl: „Naše hra nefunguje.“

Conte je zvyklý zápasy prožívat. A především je zvyklý vyhrávat. Takhle tvrdou lekci - jako v úterý večer - dlouho nedostal.

Chelsea od první do poslední minuty nestačila rychlejšímu, přesnějšímu i důraznějšímu soupeři. Ve všem druhá, zaslouženě poražená.

„Přesto bych řekl, že jsme v prvním poločase hráli docela dobře, měli jsme šance, i když jsme dvakrát inkasovali. Ale druhý poločas už byl z naší strany opravdu špatný,“ kroutil hlavou Conte

Chelsea pod jeho vedením ukázala v Lize mistrů zase jinou tvář. Začalo to jednoduchou výhrou nad Karabachem, pokračovalo obdivovaným obratem na stadionu Atlétika Madrid.

Tehdy Chelsea slyšela od expertů samou chválu, poslední dva zápasy ale byly rozpačité.

Promrhané vedení nad AS Řím na domácím hřišti a tvrdá úterní lekce na Olympijském stadionu. Ve dvou zápasech od italského protivníka Chelsea inkasovala šestkrát.

„Je zcela evidentní, že v naší hře něco nefunguje. Musíme si zápas podrobně zanalyzovat, je nutné zapracovat na taktice. Tahle noc byla velmi špatná, ale snad zůstane jediná. Snad to to byla jen výjimka,“ doufá Conte.

Ze všech pěti anglických týmů v Lize mistrů je Chelsea první tým, který prohrál. „Ale kde byl problém, nevíme. Vůbec je pro nás v této sezoně každý zápas hrozně těžký,“ nechápe Courtois.

„V minulé sezoně jsem kolikrát v bráně neměl žádnou práci, možná jeden zákrok. Musíme se vrátit k naší loňské hře,“ nabádá belgický gólman.

Ten souhlasil s trenérovým názorem: první poločas proti AS Řím obstojný - inkasovaným gólům navzdory -, ten druhý bídný.

„Úplně se z nás vytratila bojovnost,“ cítil Courtois. Už o víkendu jí však musejí fotbalisté Chelsea znovu najít. V domácí lize hostí Manchester United.