Korbinian Holzer (vlevo) blahopřeje Ondřeji Kašemu, spoluhráči z Anaheimu, ke...

Korbinian Holzer (vlevo) blahopřeje Ondřeji Kašemu, spoluhráči z Anaheimu, ke gólu. | foto: AP

Kaše s Vránou skórovali, Jágr nehrál, Pittsburgh schytal další debakl

• 38
Ve třech nedělních zápasech hokejové NHL se gólově prosadili dva mladí čeští útočníci. Výhru Anaheimu 4:3 po nájezdech z Caroliny úvodní brankou podpořil Ondřej Kaše, Jakub Vrána byl pro změnu jediným střelcem Washingtonu u prohry 1:2 s Calgary. Kanadský celek nastoupil už počtvrté v řadě bez zraněného Jaromíra Jágra.

21letý Ondřej Kaše v loňské nováčkovské sezoně posbíral v dresu Anaheimu z 53 startů 15 bodů (5+10). Letos pak během úvodních osmi odehraných partií nasbíral už skvělých šest bodů za čtyři branky a dvě přihrávky.

Křídlo třetí formace Ducks se naposledy gólově prezentovalo v 11. minutě nedělního duelu na ledě Caroliny. Po buly ve středním pásmu zatáhl puk do útočné třetiny Nick Ritchie a Kaše (14:14, 1+0, +1, 3 střely) pálil pohotově z otočky z prostoru pravého kruhu. V 18. minutě náskok hostí ještě navýšil Derek Grant.

Carolina však zabrala a postupně otočila vývoj ve svůj prospěch. V 56. minutě ale Ducks vrátil do hry vyrovnáním na 3:3 Jakob Silfverberg. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých se jako jediný prosadil Corey Perry. Anaheim tak zakončil svůj čtyřdílný trip třetí výhrou, kaňkou bylo jen odstoupení zraněného kapitána Ryana Getzlafa.

Teprve druhou výhru z dosavadních šesti představení před domácím publikem v neděli vybojovali hokejisté Calgary. Washington, hrající po sobotní výhře 5:2 v Edmontonu podruhé za poslední dva dny, porazili těsně 2:1.

Už počtvrté v řadě Flames chyběl nejproduktivnější Evropan v historii soutěže Jaromír Jágr. Po zranění třísel už česká „68“ před zápasem trénovala, na další start si ale ještě chvíli počká. Domácí poslal do vedení v 23. minutě Micheal Ferland, jenž plnil roli křídla v elitní formaci právě místo Jágra.

V 45. minutě Capitals vrátil do hry svou třetí letošní trefou Jakub Vrána (15:19, 1+0, +1, 3 střely). Talentovaný útočník, jenž nově nastupuje na místo s kapitánem Alexem Ovečinem ve druhém útoku s Nicklasem Bäckströmem a T.J. Oshiem, po vydařeném napadání v útočném pásmu pálil z levého kruhu pro vhazování. Rozhodnutí si ale schovala na 50. minutu elitní formace Flames, zakončoval Sean Monahan a asistoval Johnny Gaudreau.

Už potřetí v sezoně obhájci Stanley Cupu, hokejisté Pittsburghu, šokovali své fanoušky vysokým debaklem. Po drtivé prohře z úvodu sezony 1:10 s Chicagem a následném výprasku 1:7 od rozjeté Tampy Bay je shodným výsledkem 1:7 pokořili i v neděli hokejisté Winnipegu.

Po sobotní prohře 1:2 v Minnesotě hráli Penguins podruhé za sebou. Rozhodnuto bylo už po první třetině, kterou Jets vyhráli rozdílem pěti branek. Hattrickem a jednou asistencí v jejich dresu řádil útočník Blake Wheeler.

Carolina Hurricanes - Anaheim Ducks 3:4SN (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)pen. 0:1

Branky: 19:53 Skinner (D. Ryan, Williams), 33:33 J. Staal (Aho, E. Lindholm), 38:33 Faulk (T. Teräväinen, Williams) - 10:48 O. Kaše (N. Ritchie), 17:14 D. Grant (Cogliano), 55:12 Silfverberg (Cogliano, H. Lindholm), 65:00 Perry. Rozhodčí: Lee, Meier – Murray, Nowak. Diváci: 10 108.

Carolina Hurricanes Darling (C. Ward) – Pesce, Slavin, Faulk (A), Hanifin, T. van Riemsdyk, H. Fleury – E. Lindholm, J. Staal (C), Aho – T. Teräväinen, V. Rask, B. McGinn – Williams, D. Ryan, Skinner (A) – Jooris, Krüger, Nordström.

Anaheim Ducks R. Miller (Gibson) – Manson, H. Lindholm, Montour, Beauchemin, Vatanen, Jaycob Megna – Perry (A), Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Vermette, Cogliano (A) – O. Kaše, D. Grant, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Wagner.

Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins 7:1 (5:0, 0:1, 2:0)

Branky: 01:20 Copp (Matthias, Enström), 13:58 Wheeler (Scheifele, Connor), 17:44 Wheeler (Matthias, Scheifele), 18:07 Armia (Hendricks), 18:18 Wheeler (Connor), 50:28 Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 52:19 Lemieux (T. Myers, Armia) - 37:02 Malkin (Kessel, Letang). Rozhodčí: Morton, Jackson – Knorr, Cameron. Diváci: 15 321.

Winnipeg Jets Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Enström, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little, Ehlers – Matthias, Copp, B. Tanev – Hendricks, Lemieux, Armia.

Pittsburgh Penguins M. Murray (19. DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Ruhwedel, Määttä, Trotman, Cole – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Sheahan, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.

Calgary Flames - Washington Capitals 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 22:08 Ferland (Kulak, J. Gaudreau), 49:09 Monahan (J. Gaudreau) - 44:19 J. Vrána (Oshie). Rozhodčí: Furlatt, Walsh – Gawryletz, Murchison.

Calgary Flames M. Smith (Läck) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Versteeg – T. Glass, Stajan, Brouwer.

Washington Capitals Grubauer (Holtby) – Djoos, Carlson, Orpik, Bowey, Orlov, Ness – Ovečkin, Kuzněcov, Smith-Pelly – J. Vrána, Bäckström, Oshie – Stephenson, Eller, T. Wilson – Peluso, Beagle, Chiasson.