Denzel Valentine (v červeném) z Chicaga narazil na obranu Patricka Pattersona...

Denzel Valentine (v červeném) z Chicaga narazil na obranu Patricka Pattersona (vlevo) a Andrého Robersona z Oklahoma City. | foto: AP

Potíže s letadlem, vláda na hřišti. Oklahoma City v Chicagu dominovalo

• 22
Technický problém s letadlem je ten jediný, který basketbalisté Oklahoma City měli v Chicagu. Na palubovce Bulls přistáli, aby si vyzvedli jasnou výhru 101:69. Russell Westbrook přispěl Thunder svým 82. triple-double, prvním proti Chicagu.

Americký rozehrávač tak zkompletoval unikátní bilanci - na dvouciferné hodnoty ve třech pozitivních statistických ukazatelích dosáhl už proti všem ostatním 29 týmům v soutěži. „A jeden triple-double měl proti nám i na tréninku,“ glosoval po utkání Westbrookův spoluhráč Carmelo Anthony.

Thunder dominovali, ani jednou neprohrávali. Westbrook si zapsal 12 bodů, 13 doskoků a 13 asistencí, Anthony zaznamenal 21 a Paul George 20 bodů. Lauri Markkanen byl nejlepším hráčem Chicaga s 15 body a osmi doskoky, Bulls stříleli jen s 28procentní úspěšností z pole.

Asi za to může pták

Poškozený boeing, ve kterém přelétali basketbalisté Oklahoma City Thunder z...

Boeing s basketbalisty Oklahoma City Thunder přistál v sobotu ráno v Chicagu s poškozeným čumákem. Za technický problém údajně může srážka s ptákem, který se ocitl na špatném místě. Více čtěte zde.

New Orleans vládlo doma s Clevelandem 123:101, finální dvanáctiminutovku získalo 34:18. DeMarcus Cousins přispěl triple-double 29 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí, svým sedmým v kariéře..

Ale nebyl to jen on, komu se dařilo: Anthony Davis se po problémech s kolenem vrací 30 body a 14 doskoky, Jrue Holiday nastřílel 29 bodů a E’Twaun Moore, další člen základní pětky Pelicans, si vyrovnal osobní rekord 24 body.

Jako jediný z Cavaliers tentokrát konkuroval Kevin Love (26 bodů a 11 doskoků), LeBron James zvládl jen 18 bodů a osm asistencí, Dwyane Wade přidal 15 bodů.

Svůj nejlepší zápas za Memphis má za sebou Chandler Parsons, k výhře 103:89 nad Houstonem pomohl 24 body za 18 minut na palubovce; trefil šest z osmi tříbodových střel. Mario Chalmers přidal 15 bodů. Není bez zajímavosti, že žádný člen základní pětky vítězných Grizzlies se nedostal na deset nastřílených bodů.

Chandler Parsons v duelu s Houstonem:

Rockets nestačilo 22  bodů Ryana Andersona či 20 bodů a osm asistencí Jamese Hardena. Ten proměnil jen šest ze svých 19 střel.

Domácí porážka LA Clippers s Detroitem 87:95 navíc znamená, že se Memphis s bilancí 5-1 posunul do čela celé NBA. Celek z Los Angeles přitom v polovině třetí čtvrtiny nad Pistons vedl o 13 bodů, jenže za druhý poločas nastřílel pouze 32 bodů - v americké profilize tak už není ani jeden neporažený tým.

Detroit vedli Andre Drummond s 15 body a 17 doskoky a Reggie Jackson, jenž rovněž zapsal 15 bodů. Austin Rivers byl nejlepším střelcem utkání s 20 body, Blake Griffin ho doplnil 19 body a 11 doskoky.

Kyrie Irving vedl 24 body svůj Boston k vítězství v Miami 96:90, přičemž devět bodů dal v poslední dvouminutovce utkání. Nováček Jayson Tatum se dostal na 20 bodů. Heat nedonesl k úspěchu 22bodový Goran Dragič.

Philadelphie slaví výhru 112:110 v Dallasu, když si nováček Ben Simmons zapsal 23 bodů, osm asistencí a sedm doskoků a další mladík Joel Embiid dodal 23 bodů a devět doskoků. Střelcem zápasu byl domácí Harrison Barnes s 25 body, Yogi Ferrell (17 bodů) mohl zajistit prodloužení, trestné hody v poslední sekundě však minul.

Portland podruhé v sezoně porazil Phoenix, po 48bodovém výprasku však uspěl „jen“ 114:107. Damian Lillard byl nejlepším hráčem Blazers s 25 body, devíti asistencemi a sedmi doskoky, C. J. McCollum ho doplnil 23 body.

Devin Booker, mladý tahoun Suns, má za sebou svůj nejlepší večer sezony, nastřílel 34 bodů a přidal o šesti doskocích a asistencích, první porážku nového trenéra Jaye Triana však neodvrátil.

Devin Booker proti Portlandu:

Utah kontroloval souboj s LA Lakers k výhře 96:81. Donovan Mitchell zvládl coby náhradník 22 bodů, Ricky Rubio ho doplnil 21 body a sedmi doskoky. Lakers měli jen dva dvouciferné střelce: 16 bodů dal Brandon Ingram, 15 Jordan Clarkson.