Bradley Beal (vpravo) z Washingtonu a Draymond Green z Golden State předvedli...

Bradley Beal (vpravo) z Washingtonu a Draymond Green z Golden State předvedli klasickou NBA rvačku. Washingtonští trenéři se snaží zabránit náhradníkům, aby se zapojili. | foto: Reuters

Washington jasně přehrával Golden State, ale pak se hvězdy popraly

• 19
Basketbalový Washington ztratil výborně rozehraný duel na palubovce Golden State, šampionovi NBA podlehl 117:120. Jedním z důvodů byla rvačka ze závěru první půle, po které předčasně skončili domácí hecíř Draymond Green a hostující střelec Bradley Beal.

Washingtonští ve vypjaté situaci vedli o 14 bodů a na začátku druhé půle své vedení navýšili o další čtyři body, dlouhodobě však bez svého střelce nedokázali týmu hvězd konkurovat.

Warriors tak zápas v poslední čtvrtině otočili a sami si získali náskok sedmi bodů. Vyhráno ovšem ještě také neměli. Hostující Jodie Meeks trojkou snižoval na 117:118. Vzápětí odpověděl Kevin Durant z trestných hodů a po dvou neúspěšných washingtonských útocích na vyrovnání si mohl oddechnout.

Beal přispěl Wizards jen čtyřmi body za 15 minut na hřišti, Otto Porter Jr. se ho pokusil zastoupit 29 body a 10 doskoky, John Wall dodal 20 bodů a 14 asistencí, Kelly Oubre Jr. 19 bodů a osm doskoků a Marcin Gortat zaznamenal 18 bodů. Vytáhl se i 14bodový náhradník Mike Scott.

Tomáš Satoranský dostal podruhé v sezoně šanci, během pěti minut si však připsal jen jeden bod.

Satoranský vstoupil na palubovku Oracle Arena zhruba čtyři minuty před koncem třetí čtvrtiny, když vystřídal křídelníka Portera. A zanedlouho proměnil jeden ze dvou trestných hodů po faulu Omriho Casspiho. Na hřišti vydržel až do začátku čtvrté části, ale do statistik už nic nepřidal, protože minul trojku s klaksonem před poslední dvanáctiminutovkou.

Rvačka mezi Draymondem Greenem a Bradleym Bealem:

Warriors vedl Kevin Durant s 31 body, 11 doskoky a šesti asistencemi, Stephen Curry ho podpořil 20 body a osmi asistencemi a Klay Thompson připojil 18 bodů. Podkošový veterán David West zvládl 16 bodů za 15 minut.

Po druhé prohře z pěti zápasů se na čele Východní konference NBA nečekaně usadilo Orlando, doma suverénně přehrálo dosud stoprocentní San Antonio 114:87. Magic vedl Evan Fournier, autor 25 bodů, Jonathon Simmons proti svému předchozímu klubu zapsal 17 bodů. LaMarcus Aldridge byl znovu nejlepší hráčem Spurs (24 bodů a 11 doskoků).

Orlando zažívá nejlepší start do sezony od roku 2011, má bilanci čtyř výher a jedné porážky. Západu i celé NBA teď vévodí neporažení LA Clippers.

Napínavý souboj Minnesoty a Oklahoma City, dvou týmů, které pomýšlejí na výrazný úspěch, pro sebe ukradl Karl-Anthony Towns s 33 body, 19 doskoky a čtyřmi bloky. Minnesotě pomohl k výhře 119:116. Jimmy Butler mu po návratu po nemoci sekundoval 25 body, Jeff Teague dodal 17 bodů a 10 asistencí.

Thunder nestačilo 27 bodů, devět asistencí a osm doskoků Russella Westbrooka, rychlonohý rozehrávač spáchal osm ztrát. Na 23 bodů se dostali Paul George i Carmelo Anthony, Steven Adams má na kontě 20 bodů a osm doskoků.

New York Knicks podrželi svého trenéra Jeffa Hornaceka a v derby s Brooklynem vyhráli 107:86, pomohli si k tomu úsekem 25:6 ve třetí čtvrtině. Třiceti body a devíti doskoky se o to zasloužil Kristaps Porzingis. Jedná se o první výhru Knicks v sezoně.

Toronto zvítězilo na palubovce LA Lakers 101:92, když si jeho rozehrávač Kyle Lowry zapsal desátý triple-double kariéry - 11 bodů, 12 asistencí a 10 doskoků. DeMar DeRozan nastřílel 24 bodů, Serge Ibaka a Pascal Siakam dodali 18 bodů.

Sedm minut před koncem vedli Lakers 83:80, ale pak přišla 14bodová série hostů. Julius Randle vedl domácí tým 18 body, další náhradník Kyle Kuzma má double-double 15 bodů a 10 doskoků.

James Harden se triple-double 27 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků postaral o výhru Houstonu v Charlotte 109:93. Eric Gordon vysázel 26 bodů, Ryan Anderson 21. Rockets vypálili 57 pokusů za tři body, to je druhý nejvyšší počet v dějinách NBA, rekord drží stejný tým, když loni vystřelil 61 pokusů zpoza oblouku.

Hornets nepomohlo 26 bodů Kemby Walkera, 20 bodů Jeremyho Lamba či 19 bodů a 16 doskoků Dwighta Howarda.

James Harden má ze zápasu Houstonu s Charlotte triple-double:

Denver vyhrál v Atlantě 105:100, k výhře ho směřoval Nikola Jokič s 18 body a 15 doskoky, na 18 bodech se s ním shodli ještě Gary Harris s Will Barton, Paul Millsap se do nedávného působiště vrátil 16 body. Střelcem zápasu byl domácí Dennis Schröder s 20 body, Taurean Prince zvládl 19 bodů.