Luka Dončič (vlevo) z Realu Madrid čelí Antanasovi Kavaliauskasovi ze Žalgirisu...

Luka Dončič (vlevo) z Realu Madrid čelí Antanasovi Kavaliauskasovi ze Žalgirisu Kaunas. | foto: Euroleague.net

Real slaví další jednoznačné vítězství, drží se ho už jen Olympiakos

• 0
Luka Dončič. To jméno se na pozici největší hvězdy euroligového kola znovu opakuje. Osmnáctiletý mladík si svůj osobní střelecký rekord v prestižní soutěži vylepšil už na 28 bodů a ve čtvrtém kole pomohl basketbalistům Realu Madrid k výhře 88:67 na půdě Žalgirisu Kaunas.

V rozhodující třetí čtvrtině se supertalentovaný Slovinec postaral dokonce o 14 bodů a zajistil, že neporazitelnost Realu vytrvá. K 28 bodům přidal Dončič ještě devět doskoků a čtyři asistence.

Žalgirisu nepomohlo ani 20 bodů a pět asistencí Kevina Pangose, s Realem má nyní bilanci jedné výhry ku 16 porážkám.

Zbývající dva dosud neporažené celky se utkaly spolu. Olympiakos Pireus doma přehrál Chimki 92:75. Srbský pivot Nikola Milutinov přispěl k výhře 17 body, když proměnil všech osm střel z pole.

Hostům od Moskvy nestačilo 23 bodů Alexeje Šveda (trefil jen pět ze 17 pokusů) či 19 bodů a 11 doskoků Thomase Robinsona.

FC Barcelona klopýtla potřetí za sebou, v Miláně padla 74:78. V průběhu první půle přitom vedla už o 15 bodů. Jordan Theodore táhl vítěze s 19 body a sedmi asistencemi. Kataláncům nestačilo 13 bodů z rukou Thomase Heurtela a Juana Carlose Navarra.

Luka Dončič a jeho střelecké maximum v Eurolize:

Crvena zvezda Bělehrad doma udolala Maccabi Tel Aviv 87:84 díky vítězné střele Taylora Rochestieho 15 sekund před koncem. Celkově si Rochestie zapsal 22 bodů. Poražené táhl DeShaun Thomas s 28 body, tříbodovou střelu v závěrečných vteřinách však neproměnil..