Jan Veselý (vpravo) z Fenerbahce Istanbul zakončuje přes Bryanta Dunstona z Anadolu Efes Istanbul. | foto: Euroleague.net

Fenerbahce mělo v istanbulském derby navrch, Veselý nejlepším střelcem

• 1
Basketbalisté Fenerbahce v istanbulském derby v rámci třetího kola Euroligy porazili Anadolu Efes 81:70. Český pivot Jan Veselý byl s 15 body nejlepším střelcem Fenerbahce, k tomu přidal pět doskoků, asistenci a blok.

Fenerbahce se tak po úvodní prohře v sezoně dostává na vítěznou vlnu. Minule vyhrálo po prodloužení v Miláně a nyní doma zvládlo vyhecované derby.

S Anadolu sehrálo vyrovnané utkání do třetí čtvrtiny, ale za stavu 40:38 dal pět bodů v řadě Kostas Slukas, vzápětí skóroval s faulem Veselý a Fenerbahce rázem mělo dvouciferné vedení, které už nepustilo.

Veselému sekundoval Brad Wanamaker (14 bodů, sedm asistencí a šest doskoků).

Nejlepším střelcem utkání byl Krunoslav Simon s 20 body, vyhlášený kanonýr Errick McCollum však zůstal jen na pěti bodech.

Sestřih Fenerbahce - Anadolu Efes:

Moskevský CSKA napravil minulou porážku s Realem Madrid a doma vyhrál nad Panathinaikosem Atény 81:63, když už po první čtvrtině vedl o 12 bodů.

Hvězdou utkání byl domácí rozehrávač Sergio Rodríguez, který zaznamenal 25 bodů a devět asistencí. Kyle Hines přidal 21 bodů. Hosty nespasilo 17 bodů K. C. Riverse.

Po domácí prohře Baskonie 63:80 s Valencií odstoupil argentinský trenér Pablo Prigioni. Ve svém vůbec prvním trenérském angažmá tak vynikající rozehrávač nedávné minulosti vydržel jen osm zápasů, šest z nich prohrál.

„Abych řekl pravdu, štve mě, že jsem nebyl schopen dostát očekávání, která jsem od sebe měl. A ani očekávání, které ode mě měl klub,“ konstatoval Prigioni.

Unicaja Málaga na své palubovce nezvádla závěr zápasu s Bambergem a prohrála 76:80. Nestačilo jí ani 26 bodů, které nastřílel Nemanja Nedovič. Německé hosty vedli Ricky Hickman (18 bodů) a Augustine Rubit (15 bodů a 11 doskoků).

Euroliga basketbalistů, 3. kolo

CSKA Moskva - Panathinaikos Atény 81:63
Fenerbahce Istanbul - Anadolu Efes Istanbul 81:70 (za domácí Veselý 15 bodů, 5 doskoků)
Baskonia Vitoria - Valencie 63:80
Unicaja Málaga - Bamberg 76:80