Eugene Lawrence (vlevo) z Nymburka využívá v utkání s Bonnem clony od Petra...

Eugene Lawrence (vlevo) z Nymburka využívá v utkání s Bonnem clony od Petra Bendy. | foto: FIBA

Pumprla blokuje a Nymburští mohou v Bonnu slavit výhru v prodloužení

• 4
Parádní drama nabídl zápas třetího kola Ligy mistrů mezi Bonnem a Nymburkem. Čeští basketbaloví mistři nakonec na palubovce německého celku vydřeli výhru 89:87 po prodloužení a připsali si druhé vítězství v soutěži.

Domácí přitom mohli v posledním momentu strhnout vítězství na svou stranu, Josh Mayo však nedokázal poslat tříbodovou střelu na nymburský koš - Pavel Pumprla přispěchal včas a jeho pokus zablokoval.

Středočeši hned několikrát přišli o nadějné vedení, ale nakonec důležitý úspěch vybojovali díky nájezdu Eugena Lawrence sedm vteřin před koncem pětiminutového prodloužení. V neúplné tabulce skupiny D jsou na druhém místě za Besiktasem, který přivítají za týden.

Nymburk většinu utkání vedl, ale o náskok vždy ztratil. Hned v úvodu šel do vedení 11:2, ale pak domácím dovolil šňůrou 11:0 skóre otočit. To se opakovalo i v úvodu druhého poločasu, kdy Nymburk vedl o osm bodů, než Bonn zaznamenal šňůru 10:0.

Skvělý zápas hrál veterán Petr Benda, se kterým si domácí nevěděli rady. Pětatřicetiletý pivot zaznamenal 24 bodů a vytvořil si osobní maximum v soutěži. V poslední pětiminutovce byl hlavní postavou reprezentant Martin Kříž, který dal nejprve důležitou trojku a pak dvakrát dopíchl míč do koše. Sedmi body v řadě zařídil hostům šestibodový náskok.

Jenže pak sudí dvakrát přísně pískli Vojtěchu Hrubanovi faul při pokusech domácích hráčů za tři body a Bonn z trestných hodů srovnal. A když Nymburku nevyšla poslední střela, šlo se do prodloužení.

I v něm měl Nymburk navrch a opět vedl o šest bodů, ale náskok znovu neudržel. Doplácel i na 11 neproměněných trestných hodů, z toho většinu v koncovce a prodloužení. Přesto půl minuty před koncem Jaromír Bohačík zařídil vedení, domácí z trestných hodů srovnali, ale duel rozhodl Lawrence povedeným nájezdem. Při snaze domácího týmu o rozhodující střelu zablokoval protihráče Pumprla.

Sestřih ze zápasu Bonn - Nymburk:

Lawrence vítěznou střelou korunoval výborný výkon, při němž mu jen těsně unikl ceněný triple-double. Nasbíral 12 bodů, devět doskoků a 10 asistencí. Bohačík přidal 14 bodů a Kříž 11 bodů. Duel naopak nevyšel Američanům Kendricku Rayovi a Quincymu Diggsovi, kteří dělali zbytečné chyby a svými ztrátami měli vinu na tom, že Nymburk přicházel o náskok.