Vancouverský útočník Sven Baertschi (druhý zprava slaví gól v zápase s...

Vancouverský útočník Sven Baertschi (druhý zprava slaví gól v zápase s Detroitem se spoluhráči Bo Horvatem a Troyem Stecherem (vpravo). | foto: AP

Vancouver prodloužil černou sérii Detroitu, Frk dál čeká na další bod

• 5
Po skvělém úvodu díky čtyřem výhrám z prvních pěti startů se hokejisté Detroitu pomalu potápí do výsledkové krize. V nedělní jediné partii NHL padli před svými fanoušky 1:4 s Vancouverem a bez vítězství jsou tak už ve čtvrtém startu za sebou. Bez bodového zápisu skončil už popáté v řadě český útočník Red Wings Martin Frk.

Přestože hokejisté Vancouveru byli v souboji s Detroitem v roli hostů, jejich výhra 4:1 byla zcela zasloužená. Canucks přestříleli domácí v poměru 37:21. Poprvé šli do vedení v 15. minutě po trefě Svena Baertschiho a definitivně rozhodli ve druhém dějství, kdy přidali další tři zásahy.

Podruhé se prosadil Baertschi a za záda Jimmy Howarda, jehož v předešlém pátečním duelu s Washingtonem zastoupil Petr Mrázek a ve středu s Torontem pro změnu střídal už v první třetině po třech inkasovaných gólech ze čtyř střel, dostali puk i Derek Dorsett a Jake Virtanen.

Autorem trefy Red Wings byl útočník Anthony Mantha, jenž v závěru první třetiny upravil stav na průběžných 1:1. Poté, co Petr Mrázek tentokrát utkání sledoval jen jako náhradník, byl jediným aktivním českým zástupcem domácí forvard Martin Frk (14:13, +/-: 0), jenž po čtyřech zápisech 3+1 z úvodu sezony čeká na další bod už pět posledních duelů.

Vancouver se výhrou zlepšil na průběžných devět bodů (čtyři výhry z osmi zápasů) a vyhoupl se na třetí příčku Pacifické divize, Detroit na stejném bodovém zisku naopak nadále zůstává (čtyři výhry z devíti zápasů) a v tabulce Centrální divize mu patří čtvrtá pozice.

Výsledek:

Detroit Red Wings - Vancouver Canucks 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Branky: 18:28 Mantha (Nyquist, Green) - 14:34 Bärtschi (Horvat, Boeser), 28:29 Dorsett (Horvat, D. Pouliot), 33:39 Bärtschi (Burmistrov), 39:35 Virtanen (D. Sedin). Rozhodčí: Brad Watson, Tom Kowal – Steve Barton, Scott Driscoll. Diváci: 19 515.

Detroit Red Wings Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, Kronwall (A), Green, Ouellet, Jensen – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Abdelkader (A), D. Larkin, Tatar – Helm, Nielsen, Frk – S. Wilson, Glendening, Witkowski.

Vancouver Canucks Markström (A. Nilsson) – B. Hutton, Ch. Tanev (A), Del Zotto, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Virtanen – Gagner, Burmistrov, Vanek.