Washingtonský rozehrávač John Wall (vpravo) si kryje míč před Ishem Smithem z...

Washingtonský rozehrávač John Wall (vpravo) si kryje míč před Ishem Smithem z Detroitu. | foto: AP

Washington udolal Detroit, Satoranský znovu zůstal mezi náhradníky

• 27
Washingtonští basketbalisté zvládli i svůj druhý domácí zápas nové sezony NBA, Detroit udolali 115:111. Tomáš Satoranský sledoval úspěšnou snahu svých spoluhráčů pouze z lavičky.

Wizards coby jeden z favoritů Východní konference přehráli po Philadelphii 76ers také Detroit Pistons, ale znovu to měli obtížnější, než by si představovali.

Pistons ve Washingtonu vedli v první půli až o 12 bodů, ale domácí se po změně stran zlepšili v obraně a vyhráli třetí čtvrtinu 33:16. V poslední části sice Wizards prohospodařili patnáctibodový náskok, ale v koncovce náporu odolali a připsali si druhé vítězství.  Vítězství definitivně potvrdil až John Wall úspěšnými šestkami jednu sekundu před koncem.

Ofenziva domácích stála na triu hlavních hvězd: Otto Porter Jr. si zapsal 28 bodů a devět doskoků, Wall 26 bodů a 10 asistencí a Bradley Beal nastřádal 25 bodů.

Po zranění Jasona Smithe v souboji s Philadelphií se do základní pětky posunul Kelly Oubre Jr., ani tenhle fakt však Satoranskému k první šanci nepomohl, trenér Scott Brooks poslal do utkání devítku nejzkušenějších borců.

Pistons nestačilo 21 bodů, pět asistencí a pět zisků v podání Reggieho Jacksona. Avery Bradley připojil 18 bodů.

Velký večer prožil Nikola Vučevič, který si připsal 41 bodů (osobní rekord) a 12 doskoků, jeho Orlando i tak padlo s Brooklynem 121:126.

Nikola Vučevič z Orlanda si tělem kryje míč před Jarrettem Allenem z Brooklynu.

Setkání superhvězd LeBrona Jamese a Janise Adetokunba skončilo druhou sezonní výhrou Clevelandu. Cavaliers uspěli na hřišti Milwaukee Bucks 116:97, když ve druhém poločase navyšovali vedení.

James si zapsal 24 bodů, osm asistencí a pět doskoků, Kevin Love sekundoval 17 body, 12 doskoky a šesti asistencemi. Náhradník Kyle Korver dodal 17 bodů, když trefil pět ze šesti trojkových střel. Derrick Rose (12 bodů) duel nedohrál poté, co si poranil kotník.

Adetokunbo posbíral 34 bodů, osm doskoků, osm asistencí a tři zisky, na všechno však nestačil. Bucks měli už jen jednoho dalšího dvouciferného střelce - Malcolma Brogdona se 16 body.

Duel Janis Adetokunbo - LeBron James:

Boston Celtics mají první výhru v tomto ročníku, Philadelphii přehráli 102:92, když poslední čtvrtinu ovládli 33:20. Kyrie Irving si připsal 21 bodů, nováček Jayson Tatum (trojka draftu) přidal 15 bodů a osm doskoků a překonal jiné hvězdy budoucnosti v dresu soupeře - loňská jednička draftu Ben Simmons má 11 bodů a 11 doskoků, letošní jednička Markelle Fultz šest bodů.

Minnesota přehrála Utah 100:97 a má první úspěch sezony, klíčový koš trefil náhradník Jamal Crawford necelou půlminutu před koncem, výhru pak potvrdil Jimmy Butler z trestných hodů. Andrew Wiggins byl nejlepším střelcem vítězů s 21 body, Karl-Anthony Towns dodal 20 bodů a 10 doskoků a Crawford se dostal na 17 bodů. Jazz střelecky vedl dvacetibodový Rodney Hood, v koncovce však kvůli zranění chyběl. Ricky Rubio proti svému nedávnému klubu zaznamenal 19 bodů a 10 asistencí.

První výhru v sezoně má Golden State, které udolalo New Orleans 128:120. Aktuální šampioni soupeři dovolili 39 bodů v první čtvrtině. V první půli prohrávali o 15 bodů.

Stephen Curry, Klay Thompson a Kevin Durant dohromady nastříleli 81 bodů, Thompson se postaral o 31, Curry o 28 a Durant o 22 bodů, když si zároveň vylepšil osobní rekord na sedm bloků. Slovutné pivotmanské duo Anthony Davis a DeMarcus Cousins zvládlo celkem 70 bodů, každý polovinu.

Sestřih z utkání New Orleans - Golden State:

Ve střetnutí dvou týmů sázejících na mladé hráče se LA Lakers radovali z výhry 132:130 nad Phoenixem. Nováček Lonzo Ball si výrazně vylepšil osobní rekordy na 29 bodů, 11 doskoků a devět asistencí. Devatenáctiletý Ball se mohl stát nejmladším hráčem v historii, který dosáhl na triple-double. Brandon Ingram pomohl k výhře 25 body.

Také Devin Booker z poražených Suns útočil na triple-double, na kontě má 25 bodů, 11 doskoků a osm asistencí. Eric Bledsoe nastřílel 28 bodů, T. J. Warren se dostal 24 bodů, zápas mohl ještě poslat do prodloužení, z trestných hodů však v předposlední sekundě neuspěl.

Lonzo Ball ve svém druhém zápase NBA:

Portland přehrál Indianu 114:96, C. J. McCollum se při své sezonní premiéře (jeden zápas vynechal kvůli prohřešku v přípravě) postaral o 28 bodů vítězného celku. Damian Lillard pomohl 18 body, sedmi doskoky a sedmi asistencemi, Al-Farouq Aminu 16 body a 16 doskoky.

Dwight Howard uvítal v Charlotte své bývalé spoluhráče z Atlanty 20 body a 15 doskoky, jeho tým vyhrál 109:91. Kemba Walker se na tom podílel 26 body. Hornets přitom prohrávali už 20:40, ale rychle ztrátu stáhli a ve třetí čtvrtině předvedli úsek 24:0.