Nick Jensen (vpravo) z Detroitu se přetlačuje s Ondřejem Palátem z Tampy.

Nick Jensen (vpravo) z Detroitu se přetlačuje s Ondřejem Palátem z Tampy. | foto: AP

Tampa uspěla v Detroitu a vyhoupla se do čela tabulky NHL

• 26
V jediném pondělním zápase hokejové NHL zvítězila Tampa Bay 3:2 na ledě Detroitu a připsala si již čtvrtou výhru v řadě. S průběžnými deseti body za pět triumfů z úvodních šesti startů se Lightning dostali již do čela tabulky celé soutěže.

První hvězdou zápasu byl ruský útočník Tampy Bay Nikita Kučerov, jenž domácího brankáře Jimmy Howarda překonal hned ve dvou případech a s průběžnými sedmi zásahy je druhým nejlepším ligovým kanonýrem po krajanovi Alexi Ovečkinovi z Washingtonu (9 branek).

Jako první v utkání skóroval v 10. minutě Tyler Johnson, jenž ujel obraně Detroitu při hře v oslabení. Krátce na to se pro změnu faulem provinil domácí Martin Frk (13:32, +/-: 0, 1 střela) a Tampa využila i početní výhodu, poprvé se prosadil zmiňovaný Kučerov.

Red Wings se vrátili do hry gólem z trestného střílení, které na startu druhé dvacetiminutovky proměnil Justin Abdelkader. Stejný hráč pak v 37. minutě asistoval i u vyrovnání na průběžných 2:2, pod které se podepsal obránce Mike Green.

Nástup do třetí třetiny ale opět vyšel hostům, když se po důrazu před bránou Howarda podruhé prosadil Kučerov. U obou jeho zásahů si asistenci připsal Steven Stamkos. Český útočník v sestavě vítězů Ondřej Palát (16:59, -1) tentokrát nebodoval, obránce Andrej Šustr byl znova jen mezi nehrajícími náhradníky.

Výsledek:

Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky: 22:30 Abdelkader, 36:02 Green (Abdelkader, Tatar) - 09:15 T. Johnson, 10:56 Kučerov (Hedman, Stamkos), 41:47 Kučerov (Stamkos, Naměstnikov). Rozhodčí: Tom Chmielewski, Dean Morton – David Brisebois, Greg Devorski. Diváci: 19 515.

Detroit Red Wings Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, Kronwall (A), Green, Ouellet, Jensen – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Tatar, D. Larkin, Abdelkader (A) – Frk, Nielsen, Helm – Glendening, Sheahan, Witkowski.

Tampa Bay Lightning Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Sergačjov, Stralman (A), Coburn, Girardi, Koekkoek – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Palát, Point, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A) – Killorn, T. Johnson.