Jordan Mickey (25) z Miami střílí přes Tima Fraziera (8) z Washingtonu.

Jordan Mickey (25) z Miami střílí přes Tima Fraziera (8) z Washingtonu. | foto: AP

Washington prohrál střelou v poslední sekundě. Satoranský dostal volno

• 12
První výjezd mimo svou halu, první porážka. Basketbalový Washington ve svém čtvrtém a zároveň předposledním utkání před vypuknutím NBA podlehl v Miami 115:117. Rozhodla trojka domácího Jordana Mickeyho v poslední sekundě.

Po třech střetnutích, ve kterých dostal velkou porci minut, se tentokrát český rozehrávač Tomáš Satoranský do hry nepodíval, zůstal připravený na lavičce náhradníků.

Diváci, kteří v Miami na zápas dorazili, mohli být spokojeni s jeho dramatičností. Hosté si sice v první čtvrtině získali dvouciferné vedení, domácí se ale ve zbytku duelu blížili na dostřel a v koncovce se dostali do tříbodového trháku.

Závěrečné sekundy pak nabídly hned dva obraty ve skóre.

Satoranského rival v boji o minuty Tim Frazier má za sebou první zápas v dresu Wizards. Po vyléčení problémů s tříslem odehrál 21 minut a zaznamenal jen čtyři body, avšak duel málem rozhodl, když pět vteřin před koncem otočil na 115:114. Navrch nastřádal devět asistencí, nejvíc z obou týmů.

Nejlepším střelcem zápasu byl washingtonský pivot Jason Smith s 20 body, který při absenci Markieffa Morrise nastoupil v základní pětce. John Wall se dostal na 16 bodů a osm asistencí, Bradley Beal stihl 15 bodů a Kelly Oubre zvládl double-double za 10 bodů a 14 doskoků.

Sestřih ze zápasu Miami - Washington:

Střeleckou listinu Miami vede nováček Bam Adebayo s 15 body, další náhradník Tyler Johnson dodal 14 bodů a Josh Richardson zvládl 13 bodů. Justise Winslow se po dlouhodobém zranění dostává do formy, zvládl sedm bodů, sedm doskoků a devět asistencí. Nehráli Goran Dragič, Dion Waiters či Hassan Whiteside.

Generálku na NBA sehrají Wizards z pátku na sobotu v hale New York Knicks. Sezona jim začne příští středu domácím soubojem s Philadelphia 76ers.