Henrik Lundqvist si v brance New York Rangers  připisuje další úspěšný zákrok.

Henrik Lundqvist si v brance New York Rangers připisuje další úspěšný zákrok. | foto: AP

Lundqvist vychytal Rangers první body, Chytil s Hemským nenastoupili

• 20
Po patnáctizápasové sobotě se v neděli NHL prezentovala jen jediným duelem. Souboj Rangers a Montrealu proti sobě svedl celky napravující předchozí debakly. Po výsledku 2:0 byli úspěšnější domácí Blueshirts, za které zářil bezchybný gólman Henrik Lundqvist.

Rangers neprožili nejvydařenější vstup do sezony, když nejprve doma padli 2:4 s podceňovaným Coloradem a následně v přestřelce podlehli vysoko 5:8 Torontu.

V obou případech od úvodní minuty nastoupil Henrik Lundqvist, jenž od Maple Leafs inkasoval pětkrát už během zahajovací třetiny a pro další průběh tak přepustil místo Ondřeji Pavelcovi. O den později se ale zkušený Švéd do brány vrátil a proti Montrealu, jenž pro změnu v sobotu schytal debakl 1:6 od Ovečkinova (4+0) Washingtonu, již další prohru nedovolil.

Lundqvist pochytal všech 34 střel kanadského celku a uhájil svou 62. nulu bohaté kariéry v NHL, díky čemuž se osamostatnil na průběžné šestnácté pozici historické tabulky brankářských nul.

Nutno dodat, že rozhodčí v první třetině hned dvakrát Canadiens neuznal vstřelenou branku. Poprvé kvůli kopnutí puku Andrew Shawem a ve druhém případě hostující kapitán Max Pacioretty bránil brankáři ve hře.

Tabulky NHL

New York se ujal vedení v 18. minutě po šťastné trefě obránce. Všemu předcházelo vyhrané buly v útočném pásmu, po němž Brady Skjei od levého mantinelu nastřelil puk před Careyho Price a bránící Shea Weber si jej nechtěně srazil do vlastní sítě. Pojistka na 2:0 přišla až v 50. minutě, kdy se i ve třetím startu nové sezony prosadil útočník Mika Zibanejad.

Kromě na střídání připraveného Ondřeje Pavelce byl jediným Čechem, jenž zasáhl do boje hostující centr Tomáš Plekanec (14:41, +/-: 0, 4 střely). Jeho spoluhráč Aleš Hemský i nováček v dresu Rangers Filip Chytil utkání sledovali jen jako diváci z postu nehrajících náhradníků.

Výsledek NHL

New York Rangers - Montreal Canadiens 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 17:25 Skjei (Grabner, J. T. Miller), 49:13 Zibanejad (Bučněvič, Kreider). Rozhodčí: St. Pierre, McCauley – Wheler, Pancich. Diváci: 18006.

New York Rangers H. Lundqvist (Pavelec) – M. Staal (A), McDonagh (C), Shattenkirk, Skjei, DeAngelo, Holden, Kampfer – Bučněvič, Zibanejad, Kreider – Zuccarello, J. T. Miller, Rick Nash (A) – Grabner, K. Hayes, Vesey – Desharnais, Carey.

Montreal Canadiens Price (Montoya) – S. Weber, Jo. Benn, Petry, Alzner, Davidson, Mete – Gallagher (A), Drouin, Pacioretty (C) – Lehkonen, Plekanec (A), Hudon – A. Shaw, Danault, Galchenyuk – T. Mitchell, J. de La Rose, Byron.