Tomáš Satoranský (vpravo) z Washingtonu se snaží ubránit Richarda Jeffersona z...

Tomáš Satoranský (vpravo) z Washingtonu se snaží ubránit Richarda Jeffersona z Clevelandu. | foto: AP

Satoranský pomohl Washingtonu porazit Cleveland, odehrál 34 minut

• 11
Basketbalisté Washingtonu uspěli i ve třetím přípravném duelu před startem nové sezony NBA. Doma přehráli letošního finalistu Cleveland 102:94. Nejvytíženějším hráčem Wizards byl český reprezentant Tomáš Satoranský, který za 34 minut na palubovce nasbíral osm bodů, čtyři doskoky, pět asistencí a jeden zisk.

Cleveland nastoupil bez všech hvězd v čele s LeBronem Jamesem, který má poraněný kotník. Washington však také svou základní sestavu nasadil jen v úvodu a poté trenér Scott Brooks nechal hrát zejména basketbalisty bojující o místo a větší roli v týmu.

Největší prostor dostal Satoranský, který už v sedmé minutě nahradil kapitána Johna Walla a na hřišti strávil téměř celý zbytek utkání. Nejvíce vidět byl v první a druhé čtvrtině, kdy hrál na postu rozehrávače.

V těch chvílích patřil k nejlepším hráčům domácího mužstva. Dobře dirigoval hru, často zakončoval a předvedl i efektní přihrávku za zády.

Pak dostal šanci další rozehrávač Donald Sloan, Satoranský se posunul na křídlo, kde už tolik vidět nebyl a soustředil se zejména na obranu. Utkání skončilo bolestí pro Sheldona Maca, jemuž se zatím ve washingtonské přípravě dařilo. Nadějný křídelník si patrně přetrhl achillovku a čeká ho pauza.

Další ze Satoranského rivalů v boji o minuty Tim Frazier stále léčí třísla a ani ve třetím předsezonním zápase se nemohl objevit.

Nejlepšími střelci vítězů byli náhradníci Jodie Meeks a Carrick Felix se 13 body, Sloan a Kelly Oubre Jr. dodali po 12 bodech a Bradley Beal potřeboval k 11 bodům pouze devět minut.

Cleveland na hřiště neposlal hned devět mužů, se všemi se počítá do základní rotace:

08.října 2017 v 20:23, příspěvek archivován: 09.října 2017 v 05:21

Využít toho dovedl Jeff Green, když si zapsal 19 bodů a sedm doskoků, John Holland má na kontě 14 bodů a maličký rozehrávač Kay Felder zvládl 12 bodů a 11 asistencí. Kyle Korver přispěl 11 body, trefil však jen jednu ze svých střel za tři body.

Oba mladí evropští hráči bojující o místo na soupisce Cavaliers dostali prostor v základní sestavě. Turecký křídelník Cedi Osman stihl šest bodů, šest asistencí a pět doskoků, chorvatský pivot Ante Žižič dodal sedm bodů a sedm doskoků.

Sestřih ze zápasu Washington - Cleveland:

Cleveland prohrál i třetí zápas před novou sezonou, naopak Washington sbírá pouze vítězství. Další duel ho čeká v noci ze středy na čtvrtek, představí se v Miami.