Tomáš Satoranský (vlevo) z Washingtonu dostal pod tlak Nigela Hayese z New...

Tomáš Satoranský (vlevo) z Washingtonu dostal pod tlak Nigela Hayese z New Yorku. | foto: Reuters

Washington si poradil s New Yorkem, Satoranský tvořil pro druhé

• 21
Basketbalisté Washingtonu si v přípravě na NBA připsali druhou výhru, rivaly z New Yorku zdolali 104:100. Tomáš Satoranský k výhře přispěl především pěti asistencemi, zapsal si i tři body, dva doskoky a dva zisky.

Český basketbalista dostal prostor na 22 minut a patřil k nejvytíženějším hráčům; čtyřikrát vypálil na koš, proměnil jednu střelu z pole a jeden ze dvou trestných hodů.

Na rozdíl od předchozí výhry nad čínským celkem Kuang-čou Long-Lions se Satoranský musel smířit s pozicí náhradníka. V základní pětce ho vystřídal kapitán týmu John Wall. A okamžitě byl ústřední figurou utkání, zaznamenal 19 bodů a šest asistencí za pouhých 23 minut na hřišti.

Kelly Oubre Jr. pomohl k výhře 14 body, Bradley Beal zvládl 13 bodů a podkošová posila týmu Mike Scott zaznamenala 12 bodů.

Premiéra v dresu Wizards teprve čeká letní rozehrávačskou posilu Tima Fraziera. Šanci tentokrát nedostal Donald Sloan, který bojuje o místo na soupisce a jemuž vyšel duel s Long-Lions.

V sestavě New York Knicks absentoval Kristaps Porzingis, nezahráli si ani nováček Frank Ntilikina či „druhák“ Mindaugas Kuzminskas. Nejlepším střelcem týmu se stal turecký pivot Enes Kanter s 16 body, Tim Hardaway Jr. přidal 15 bodů.