Aleksander Barkov z Floridy padá na led, v červeném je obránce Montrealu Jakub Jeřábek. | foto: AP

Montreal se na sedmý pokus v přípravě konečně radoval z výhry

• 3
Ve čtyřech pátečních přípravných zápasech NHL se představila šestice Čechů. Do bodových statistik se však nikdo nezapsal. Po šesti porážkách se konečně radoval z výhry Montreal. K výsledku 3:1 nad Floridou pomohli i Tomáš Plekanec s Jakubem Jeřábkem.

Největší zásluhu na prvním vítězství Montrealu v letošní přípravě po výsledku 3:1 nad Floridou měl útočník Paul Byron, jenž vstřelil úvodní dvě branky domácích. Svou druhou trefu večera a zároveň i rozdílovou v utkání si navíc připsal při hře v oslabení.

Post prvního centra za Canadiens odehrál Tomáš Plekanec (17:23, +/-: 0, 1 střela) a v obraně dostal prostor Jakub Jeřábek (19:21, +/-: 0, 1 střela). Aleš Hemský tentokrát nenastoupil, Montreal své účinkování v přípravě zakončí ještě sobotní partií s Ottawou. To pro Panthers již naopak šlo o poslední test před ostrým startem sezony. Radim Vrbata (15:50, -2, 3 střely) byl na ledě u dvou inkasovaných branek.

Toronto v pátek uspělo 4:2 na ledě Detroitu. Oba celky o den později čeká ještě odveta. Svůj poslední start v přípravě si zapíšou v domácím prostředí Maple Leafs, kteří se v první partii opět opírali o sílu své elitní formace s mladými borci Williamem Nylanderem (1+1) a Austonem Matthewsem (1+0). Posledně jmenovaný v 41. minutě zařídil rozdílový gól.

Jediným Čechem v zápase byl domácí forvard Martin Frk (14:54, -1, 4 střely). Se čtyřmi střeleckými pokusy platil mezi nejaktivnější hráče Red Wings, jejichž bránu hájil Jimmy Howard (23 zákroků a tři inkasované góly).

Carolina si poradila 3:1 s Washingtonem. Domácí měli v utkání střeleckou převahu 31:19 a po většinu času drželi vedení, do kterého je v 11. minutě poprvé poslal obránce Justin Faulk. Hosté v sestavě s Jakubem Vránou (13:02, +/-: 0, 2 střely) vyrovnali díky obránci Mattu Niskanenovi na startu druhé třetiny.

O pouhé dvě minuty později ale Hurricanes opět odskočili. V gólovém představení obránců pokračoval Noah Hanifin. I poslední slovo patřilo bekovi, když finální podobu skóre určil v 46. minutě Trevor van Riemsdyk. Vítěznou rozlučku s přípravou za Carolinu odehrál i český mladík Martin Nečas (13:32, +/-: 0). Washington, který z dosavadních šesti startů jen jednou zvítězil, čeká ještě nedělní souboj v St. Louis.

NHL, přípravné zápasy

Příprava NHL
30. 9. 2017
Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes : Washington Capitals Washington Capitals 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Sestavy:
Darling (Ward) – Slavin, Faulk (A), Hanifin, Pesce, Fleury, van Riemsdyk – Aho, Staal (A), Lindholm – Kuokkanen, Rask, Williams – Skinner (A), Ryan, Nečas – Nordström, Krüger, McGinn
Sestavy:
Grubauer (Holtby) – Orlov, Niskanen (A), Ness, Chorney, Djoos, Bowey – Burakovsky, Bäckström (A), Chiasson – Vrána, Eller, Wilson – Graovac, Beagle (A), Smith-Pelly – Walker, Stephenson, Connolly
Náhradníci:
Náhradníci:

Rozhodčí: Eric Furlatt, Ghislain Hebert – Derek Amell, Steve Miller

Počet diváků: 8 797

30. 9. 2017
Detroit Red Wings Detroit Red Wings : Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Sestavy:
Howard (McCollum) – Hicketts, Green, Ericsson, Ouellet, DeKeyser, Daley – Street, Nyquist, Sheahan, Booth, Tatar, Mantha, Zetterberg, Glendening, Frk, Helm, Nielsen, Larkin.
Sestavy:
Andersen (Kaskisuo) – Hainsey, Zajcev, Rielly, Rosen, Gardiner, Borgman – Hyman, Marleau, Martin, Marner, Moore, J. van Riemsdyk, Brown, Nylander, Matthews, Bozak, Kadri, Komarov.
Náhradníci:
Náhradníci:

Rozhodčí: Kozari, Luxmore – Kovachik, Shewchyk

30. 9. 2017
Buffalo Sabres Buffalo Sabres : New York Islanders New York Islanders 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Sestavy:
Lehner (Johnson) – Beaulieu, Bogosian, Antipin, Ristolainen, Gorges, Falk – Girgensons, O'Reilly, Okposo – Kane, Eichel, Pominville – Moulson, Reinhart, Griffith – Larsson, Josefson, Nolan.
Sestavy:
Halák (Greiss) – Leddy, Mayfield, de Haan, Seidenberg, Hickey, Pulock – Eberle, Tavares, Lee – Bailey, Barzal, Ladd – Ho Sang, Cizikas, Beauvillier – Clutterburk, Gionta, Kuljomin.
Náhradníci:
Náhradníci:
30. 9. 2017
Montreal Canadiens Montreal Canadiens : Florida Panthers Florida Panthers 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)