Brankář Ondřej Pavelec z NewYork Rangers krátce poté, co inkasoval rozhodující...

Brankář Ondřej Pavelec z NewYork Rangers krátce poté, co inkasoval rozhodující gól v zápase na ledě Philadelphie. | foto: AP

Voráček v přípravě poprvé bodoval, Pavelec nezabránil prohře Rangers

• 5
V úterý bylo v přípravě před NHL na programu pouze pět zápasů, ve kterých se jako jediný z Čechů zapsal do statistik Jakub Voráček. Svým prvním bodem přípravy za asistenci přispěl k výhře Philadelphie 4:3 po prodloužení nad Rangers. Bránu hostů hájil Ondřej Pavelec, jenž z 38 střel pochytal 34 puků.

V úvodních dvou startech v přípravě vyšel Jakub Voráček naprázdno. Prosadil se až v úterní partii proti Rangers, když v první třetině asistoval u úvodní branky Flyers z hole Morina. Ten snižoval dvougólové manko, o které se v 10. a 12. minutě postarali hosté Carey a Desharnais.

Střelecky aktivnější Philadelphia v dalším průběhu stav dokonce otočila. V 58. minutě ale utkání poslal do prodloužení za stavu 3:3 útočník Michael Grabner. Z nastavení pak uplynuly necelé čtyři minuty, když Ondřeje Pavelce počtvrté překonal Travis Konecny.

Kromě zmiňovaného Voráčka (20:09, 0+1, -1, 1 střela) za Flyers další z Čechů nenastoupili (obránce Gudas a gólman Neuvirth). V dresu Rangers opět nechyběl 18letý talent Filip Chytil (16:48, -1, 4 střely), jenž byl se čtyřmi střeleckými pokusy nejaktivnějším hráčem Blueshirts.

Floridské derby je v přípravě naplánováno hned třikrát za sebou. V neděli uspěli Panthers na ledě Tampy 4:2 a v úterní odvetě si vítězství po stejném skóre zopakovali i před svými fanoušky. Hlavními strůjci úspěchu Floridy byli členové elitní formace Aleksander Barkov (0+3) a Jonathan Huberdeau (2+1). Česká posila klubu Radim Vrbata tentokrát nenastoupil. V dresu Lightning naopak nechyběly opory, obránce Andrej Šustr (18:36, +/-: 0, 2 střely) s útočníkem Ondřejem Palátem (20:05, +/-: 0, 2 střely). Možnost na reparát bude mít Tampa ve čtvrtek opět na ledě Floridy.

Hned tři čeští útočníci se představili v souboji St. Louis s Columbusem. Na výsledku 5:2 pro hostující Blue Jackets se však bodově nepodíleli vítězný Lukáš Sedlák (14:19, +/-: 0) ani domácí Adam Musil (11:44, +/-: 0, 2 střely) s Dmitrijem Jaškinem (17:45, +1, 1 střela).

Po třech bodově vydařených startech v přípravě poprvé vyšel na prázdno útočník Tomáš Hyka (10:58, -1, 1 střela) z Vegas. Nováček NHL Golden Knights v sestavě ještě s Tomášem Noskem (12:26, +1, 1 střela) uhrál proti Los Angeles v řádné hrací době remízu 2:2. V prodloužení ovšem už po pouhých 12 vteřinách hry trefil Kings výhru Brooks Laich.

Výsledky přípravných zápasů klubů NHL

Columbus - St. Louis 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
2. Motte, 11. Hännikäinen, 15. Nutivaara, 29. Dubois, 55. Kukan - 28. Blais, 35. Thompson.

Philadelphia - New York Rangers 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
19. S. Morin (Voráček), 23. Laughton, 46. Lindblom, 64. Konecny - 10. Carey, 12. Desharnais, 58. Grabner. Brankář Ondřej Pavelec (Rangers) odchytal 63:22 minuty, inkasoval čtyři branky z 38 střel a úspěšnost zákroků měl 89,5 procenta.

Florida - Tampa Bay 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
21. a 26. Huberdeau, 53. Brickley, 20. Trocheck - 48. Callahan, 59. Kučerov.

Dallas - Minnesota 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
30. a 58. Seguin, 1. Pitlick, 32. Dickinson - 41. Zucker.

Vegas - Los Angeles 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)