Zleva David Vaněček z Teplic a Lukáš Štětina ze Sparty.

Zleva David Vaněček z Teplic a Lukáš Štětina ze Sparty. | foto: ČTK

Byla to zase ta stará Sparta, cítil teplický Král

• 5
Poprvé v ligové kariéře nastoupil mládežnický fotbalový reprezentant Alex Král na Letné proti Spartě, ale zážitek mu v neděli zkazila porážka jeho Teplic 0:3.

„Čekali jsme, že ji potrápíme víc. Měli jsme asi hrát jinak,“ mrzelo teplického teenagera.

Bylo znát, že Sparta je zkraje sezony v nepohodě?
Myslím si, že to bylo právě naopak. Jak se jim nevydařil začátek ligy, o to víc makali. Byla to ta stará Sparta. Porážka 0:3 je zklamáním, chtěli jsme vyhrát i tady.

Teplický obránce Alex Král.

Proč to tedy nevyšlo?
Nejdřív jsme dostali gól z brejku, před přestávkou jsme zbytečně neuhlídali standardku, což by se nám v takovém čase nemělo stávat. Snažili jsme se do 2. poločasu vstoupit aktivně, ale zase jsme inkasovali, pak už bylo těžké se do Sparty dostávat. Už to jen dohrávala.

A na vás se podepsalo, že teď nemáte nejlepší výsledky?
Nemyslím si, že tím byl náš výkon ovlivněný. Spartě se taky nedařilo a ukázala, že vyhrávat umí. Bylo to těžké a běhavé utkání. Přesně takové, jaké jsme očekávali.

Jste rád, že jste hrál v záloze a ne v obraně jako dříve?
Já jsem vůbec rád, že jsem dostal šanci hrát na Spartě proti takovým hráčům.

Spartě jsme výhru darovali, zní z Teplic

Chtěli využít sparťanskou nepohodu, místo toho prodloužili svoji. Fotbalisté Teplic včera na posvátné Letné ztroskotali 0:3 a v lize nedali potřetí v řadě gól. Vyhlížejí ho téměř nekonečných 271 minut, přitom v úvodu sezony byli s Plzní nejproduktivnějším celkem.

„Ale tenhle rok hlavně hodně branek dostáváme, na tom bychom měli zapracovat. Minulý rok nás to zdobilo, letos se o defenzivu opřít nemůžeme,“ mrzelo v klubové televizi beka Tomáše Vondráška.

Skláři v osmi kolech inkasovali 12 gólů, to je sedmá nejhorší vizitka. A klesli na 10. místo tabulky. „Taky nám chybí body z venku,“ pojmenoval Vondrášek další svízel. Mají jen jeden ze čtyř pokusů.

Teplický trenér Daniel Šmejkal uznal: „Sparta byla živější, přímočařejší, sebevědomější.“

Admir Ljevakovič z Teplic (vlevo) a Václav Kadlec ze Sparty.
Václav Kadlec ze Sparty (vlevo) se raduje z gólu v utkání proti Teplicím.
KONEČNĚ RADOST Sparťanští fotbalisté David Lafata (zleva), Václav Kadlec a...

Hosté, kteří na stopera stáhli Ljevakoviče, měli první šanci, Rezek z hrany vápna minul. Pak už úřadovala Sparta. Po centru Zahustela doklepl míč do sítě Kadlec, v nastaveném čase 1. půli skóroval kanonýr Lafata z malého vápna po závaru vzniklém po přímém kopu.

„Na začátku jsme měli dvě šance. Po naší chybě a brejku Sparty dostaneme gól, který nás opatřil,“ litoval Vondrášek. „Potom přijde 45 .minuta, standardka a skrumáž. Bylo to o tom, kdo do míče kopne dřív. Samozřejmě se k tomu dostal Lafata, který tam snad má magnet.“

Po pauze vrátil Zahustel další přetažený centr před branku a Kadlec se prosadil hlavou. Teplice na Letné nevyhrály sedm let. „Klobouk dolů před Spartou, jak se vyrovnala s tlakem. Ale my jí to darovali vlastními chybami,“ želel Vondrášek po svém 200. zápase v lize. „Hořké jubileum. Potřebovali jsme body jako sůl, bohužel jsme to nezvládli. Příště už musíme bezpodmínečně bodovat.“

Bude to v pátek doma proti Liberci od 20.15 hodin, ale bez záložníka Kučery, který se včera vykartoval.