Kevin Capers (vlevo) ze Sibiu se snaží uvolnit, tlačí na něj Viktor Půlpán...

Kevin Capers (vlevo) ze Sibiu se snaží uvolnit, tlačí na něj Viktor Půlpán (uprostřed) a Kamil Švrdlík z Pardubic. | foto: FIBA

Sibiu? Nejlepší kulisa, co jsme v Evropě zažili, řekl pardubický Švrdlík

• 2
Elektrizující atmosféra, kterou vytvořili fanoušci v rumunském Sibiu při prvním kvalifikačním zápase FIBA Europe Cupu, vybičovala ke skvělému výkonu nejen domácí, ale i pardubické basketbalisty. Ti díky závěrečné akci dvojice Viktor Půlpán - Dominez Burnett na Balkáně zvítězili o jediný bod 79:78 a do odvety si tak s ohledem na případný postup vezou velmi nadějný výsledek.

„Byla to asi nejbouřlivější kulisa, ve které jsme hráli evropský pohár. V takové atmosféře se hraje dobře oběma týmům. Fanoušci nebyli negativní, ale povzbuzovali, zpívali... Hrálo se nám dobře,“ sdělil klubovému webu BK JIP Pardubice reprezentační pivot Kamil Švrdlík.

Sibiu v poločase bylo o bod napřed, pardubické Bekse nicméně parádně vyšla třetí čtvrtka a měla našlápnuto.

Soupeř ovšem utkání notně zdramatizoval a nakonec byl sám hodně blízko těsnému triumfu. Za stavu 78:77 však prováhal poslední útok a hosté se zbývajícími 2,2 vteřiny naložili dokonale.

Po time-outu Beksa rozehrávala na útočné polovině, Půlpán vybídl přihrávkou Burnetta a bylo.

„Samozřejmě jsme moc rádi, že jsme tenhle zápas urvali a vyhráli. Je to sice jen o bod, ale je to výhra. Každopádně rozhodovat se bude až ve druhém utkání v Pardubicích, jsme teprve v poločase,“ připomněl pivot Švrdlík.

Fanoušci Sibiu během zápasu s Pardubicemi:

V dresu Beksy byla kromě Burnetta v Rumunsku hodně vidět čerstvá náhrada za zraněného křídelníka Škrance, Američan Jackson Kent. Ten soka nalomil 25 body včetně čtyř trojek. Další letní posila Scott Martin k výhře přispěl 12 body.

Odveta úvodního kvalifikačního kola se hraje ve středu 27. září od 18 hodin v Tipsport areně.