Václav Kadlec ze Sparty (vlevo) se raduje z gólu v utkání proti Teplicím. | foto: ČTK

Sparta - Teplice 3:0, snadná výhra i bez Rosického. Dva góly dal Kadlec

• 205
Bez větších potíží došli fotbalisté Sparty za třemi body z ligového zápasu proti Teplicím. Dva góly dal Václav Kadlec, jeden přidal Lafata a vítězství 3:0 je posunulo na čtvrté místo; dva body za Slavii. V utkání chyběl domácí záložník Rosický.

Tepličtí na Spartu vyrukovali s odvahou a důrazem, čímž si v úvodní čtvrthodině vytvořili několik nadějných příležitostí. V té největší Rezek špatně naložil s Fillovou přihrávkou a poslal míč vedle branky.

Zlom přinesla brejková situace, ze které se domácím podařilo dát už v šestnácté minutě gól. Prvotní nájezd Tepličtí sice zbrzdili, ale Vatajelu míč udržel a přetaženým centrem ho dopravil na Zahustela. Rozhozená obrana neuhlídala Václava Kadlece, který snadno usměrnil Zahustelův střílený centr do branky.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Za nepříznivého stavu ztratili hosté lesk a kromě ojedinělých výpadů už soupeři cestu za vítězstvím nijak nekomplikovali.

„Sparta vyhrála zaslouženě, působila dynamičtěji, byla živější, přímočařejší,“ uznal teplický trenér Daniel Šmejkal.

Sparta po prohraném derby na Slavii vyměnila pět hráčů základní sestavy. Ze zdravotních důvodů chyběl i Rosický. „Tomáš měl tento týden individuální trénink. Včera jsme se bavili o dnešním zápase a rozhodli se ho nepostavit, protože nebyl stoprocentně připravený,“ uvedl Andrea Stramaccioni.

Poprvé na podzim hrál v lize od začátku rumunský záložník Vatajelu, a hned byl u všech důležitých momentů. Už ve druhé minutě Rumun z přímého kopu prověřil brankáře Grigara, pak přispěl k prvnímu gólu a ze standardních situací i kombinací chystal další hrozby.

Když Grigar neudržel Vatajelův centr, byla z toho velká šance pro Hovorku, ale obránci stačili volný prostor u vzdálenější tyče utěsnit. Další přetlačovaná přišla v nastaveném čase první půle, když rozehrál Vatajelu přímý kop do skrumáže před teplickou brankou. Ze série soubojů odešel jako vítěz Lafata, který střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Ve druhé půli si Sparta už výsledek pohlídala. Většinu teplických akcí zastavila už v zárodku, ubránila standardní situace a ještě navýšila vedení. V 54. minutě ještě V. Kadlec ze sólového úniku neuspěl, ale o tři minuty později už slavil.

Ke gólu Kadlecovi pomohli stejní muži, jako k jeho první trefě. Vatajelu zleva centroval, Zahustel míč vrátil před brankou a útočník z čáry hlavou skóroval.

Václav Kadlec dal své první ligové góly pod trenérem Stramaccionim, který jej zkraje sezony vůbec nenasazoval. Z trávníku odcházel deset minut před koncem zápasu za velkých ovací. Naopak proti italskému kouči opět sparťanští fanoušci protestovali. Sektor vlajkonošů zůstal bez diváků, jen s transparentem „Arrivederci Stramaccioni“ a přeškrtnutou podobiznou kouče.

„Po derby byl každý smutný, ale když jste dole, musíte se oklepat a zvednout se. Bylo velmi důležité nejen vyhrát, ale zároveň odehrát i dobrý zápas. A to se povedlo. Hráči nechali na hřišti vše a z pohledu kompaktnosti a kvality vepředu to byl zatím náš nejlepší zápas v sezoně,“ řekl Stramaccioni.