Pardubický basketbalista Dominez Burnett (vlevo) zakončuje kolem Christophera...

Pardubický basketbalista Dominez Burnett (vlevo) zakončuje kolem Christophera Coopera Williamse ze Sibiu. | foto: FIBA

Burnettova paráda rozhodla: Pardubice si vezou z Rumunska výhru

• 2
Basketbalisté Pardubic vstoupili úspěšné do nové pohárové sezony. V prvním kole kvalifikace o FIBA Europe Cup zvítězili na palubovce rumunského CSU Sibiu 79:78. Duel rozhodla závěrečná akce na Domineze Burnetta. Odveta je na programu ve středu 27. září.

Drobný, ale přesto slibný náskok si z transylvánské Sibině přivážejí pardubičtí basketbalisté. Před domácí odvetou mají blíže k tomu, aby ve druhém kole vyzvali proslulý belgický klub ze Charleroi.

První čtvrtina i vstup do té druhé patřily sice rumunskému celku, avšak osmibodový rozdíl ve skóre dokázali Východočeši zlikvidovat ještě do poločasu.

V tom druhém předvedli pardubičtí hráči bodovou sérii 8:0 a následně se po trojce Daiquana Walkera dočkali dokonce dvouciferného vedení. Sibiu však v závěrečné části zatlačilo a Lawrence Kinnard poslal svůj tým dokonce do vedení. Zbývalo 43 sekund do konce duelu.

Po jednom neúspěchu na každé straně zůstalo Pardubicím 2,2 sekundy na to, aby si přichystaly poslední střelu. A kombinace Viktor Půlpán na Domineze Burnetta vyšla na jedničku. Dvě tisícovky domácích diváků odcházely zklamané.

Atmosféra v rumunském Sibiu:

„Samozřejmě jsme moc rádi, že jsme tenhle zápas urvali a vyhráli,“ cení si venkovního úspěchu pivot Kamil Švrdlík. „Je to sice jen o bod, ale je to výhra. Každopádně rozhodovat se bude až ve druhém utkání v Pardubicích, jsme teprve v poločase.“