Ondřej Pavelec v brance New York Rangers likviduje šanci Steva Berniera z New...

Ondřej Pavelec v brance New York Rangers likviduje šanci Steva Berniera z New York Islanders. | foto: AP

Pavelcovi vyšel první start za Rangers, Nečas nastoupil za Carolinu

• 10
Třetí hrací den přípravy před hokejovou NHL se v osmi duelech žádný z Čechů bodově neprosadil. Dařilo se brankáři Ondřeji Pavelcovi, jenž deseti zákroky během úvodních dvou třetin přispěl ke konečné výhře Rangers v newyorském derby 1:0PP nad Islanders. Premiéru za Carolinu si odbyl nováček Martin Nečas.

Obránce Neal Pionk byl autorem jediné branky newyorského derby mezi Rangers a Islanders. Utkání v Madison Square Garden rozhodl ve třetí minutě nastavení.

V úvodních dvou třetinách proti sobě nastoupili odchovanci česko-slovenské brankářské školy. Bránu domácích s deseti zákroky úspěšně hájil Ondřej Pavelec a atakům Blueshirts čelil Jaroslav Halák, jemuž statistici napočítali za stejnou dobu 22 zákroků. Ze střídající dvojice Brandon Halverson - Eamon McAdam pak nulu uhájil už jen první jmenovaný.

Kromě Pavelce český hokej v zápase reprezentoval premiérově i čárový rozhodčí Libor Suchánek, jenž bojuje o zapsání na listinu sudích pro novou sezonu slavné soutěže.

Mladý útočník Filip Chytil do utkání za Rangers nenastoupil. Premiéru si naopak odbyl jiný mladík Martin Nečas v dresu Caroliny. Na ledě Buffala přispěl k výhře Hurricanes 3:2 po prodloužení z postu centra druhé útočné formace s křídly Joorisem a Saarelou. Odehrál 14 minut čistého hracího času a připsal si jeden plusový bod do statistiky +/-.

Bez české účasti se odehrál souboj mezi Bostonem a Montrealem. O výhře domácích 3:2 rozhodl v 31. minutě Schaller. Jednička posledního draftu, Švýcar Nico Hischier, gólově uzavřel zápas mezi New Jersey a Washingtonem. V 56. minutě zvyšoval na konečných 4:1 pro Devils. Prohře nezabránil hostující brankář Vítek Vaněček, jenž za Washington odchytal 30 minut a ze 17 střel třikrát inkasoval. Čeští mladíci Pavel Zacha a hostující Jakub Vrána do utkání nenastoupili.

S širšími kádry se ve dvojzápase poměřili kanadští rivalové Calgary a Edmonton. V obou případech výhru brali Oilers po výsledcích doma 5:2 a na ledě soupeře 5:4. Do Edmontonu s kádrem Flames putoval i gólman David Rittich a během 29 minut z devíti střel dvakrát inkasoval. Útočník Michael Frolík, jenž měl ze starších hráčů Calgary na začátku kempu nejlepší fyzické testy, naopak nastoupil v domácím zápase. U čtyř vstřelených gólů svého týmu se však do statistik nezapsal.

Hokejová NHL, přípravné zápasy

Buffalo - Carolina 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
12. Griffith, 37. McCabe - 9. a 63. Ryan, 35. Jooris.

Boston - Montreal 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
hráno v Québeku
Branky: 28. Gabrielle, 30. Bjork, 31. Schaller - 21. Gallagher, 23. Grégoire.

NY Rangers - NY Islanders 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
63. Pionk. Brankář Ondřej Pavelec (Rangers) odchytal prvních 40 minut, kryl všech 10 střel a měl úspěšnost zákroků 100 procent.

New Jersey - Washington 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
22. Müller, 32. Noesen, 40. Palmieri, 56. Hischier - 5. Walker. Brankář Vítek Vaněček (Washington) odchytal 30:10 minut, ze 17 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 82,4 procenta.

Ottawa - Toronto 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)
5. a 8. Hoffman, 3. Randell, 20. Stone, 37. Gagne, 38. Ceci - 19. Matthews, 58. W. Nylander.

Winnipeg - Minnesota 2:3 v sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
1. Perreault, 38. Laine - 6. Coyle, 36. Mitchell, rozhodující sam. nájezd Malone.

Edmonton - Calgary 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)
3. a 46. Letestu, 6. Maroon, 15. Nugent-Hopkins, 56. Strome - 57. Bartkowski, 59. Shinkaruk. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 29:05 minut, inkasoval z devíti střel dvě branky a úspěšnost zákroků měl 77,8 procenta.

Calgary - Edmonton 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
2. Monahan, 30. Hamilton, 45. Brodie, 60. Jankowski - 6. a 27. Caggiula, 11. Auvitu, 24. Khaira, 42. Yamamoto.

Zápas Arizona - Los Angeles byl zrušen kvůli špatnému ledu.