Útočník Tomáš Hyka z Vegas Golden Knighs slaví gól proti Vancouveru v...

Útočník Tomáš Hyka z Vegas Golden Knighs slaví gól proti Vancouveru v přípravném duelu. | foto: AP

Útočníci Hyka s Noskem výrazně bodovali v první přípravě nováčka NHL

• 10
Hokejisté Vegas Golden Knighs ve své premiéře v přípravě na novou sezonu NHL roznesli Vancouver divokým výsledkem 9:4. Kanadský tým, jenž s obměněnou sestavou odehrál druhý zápas ve dvou dnech, svými gólovými příspěvky potrápili i čeští útočníci nováčka Tomáš Nosek (1+2) a Tomáš Hyka (2+0).

Bývalý útočník extraligové Mladé Boleslavi Tomáš Hyka se dvakrát gólově prosadil v nedávné přípravě mladých talentů a střeleckou formu si přenesl i do hlavního kempu novice NHL. K premiérovému startu Golden Knights nastoupili v neděli na ledě Vancouveru a 24leté české pravé křídlo se na drtivém úspěchu svých barev 9:4 podílelo dvěma zásahy.

Ve 13. minutě Hyka využitou přesilovkou upravoval stav na 2:1 pro Vegas a podruhé slavil v 50. minutě trefou na 7:3 po přihrávce krajana Tomáše Noska. Pro pardubického odchovance to byl již třetí bodový zápis (1+2) večera. Centr, kterého si zástupci Vegas poměrně překvapivě vybrali v rozšiřovacím draftu z Detroitu, nastoupil v produktivní formaci s Stefanem Matteauem (0+2) a Tylerem Wongem (3+1).

Posledně jmenovaný byl zvolen první hvězdou utkání právě před Noskem a domácím Brockem Boeserem, jenž s bilancí (2+1) alespoň pomohl zmírnit debakl. Stejný hráč přitom o den dříve gólem z prodloužení rozhodl pro změnu o výhře Canucks 4:3 nad Los Angeles. Celý zápas za Vegas odchytal gólman Dylan Ferguson a český mladík Jiří Patera utkání sledoval ze střídačky v roli náhradníka.

Bez české účasti se odehrálo utkání mezi Islanders a Philadelphií, která na úvod přípravy nenasadila ani jednoho hráče z tria: Michal Neuvirth, Radko Gudas, Jakub Voráček. Flyers vedli už o dva góly, když se ve druhé třetině prosadili Mike Vecchione a Jori Lehterä. Domácí ale výsledek postupně otočili. Dvěma góly včetně toho vítězného z prodloužení se o konečnou výhru New Yorku 3:2 zasloužil kapitán John Tavares.